Kripto Para

FTX’ten Singh SEC Tarafından Suçlandı

FTX‘in eski mühendislik yöneticisi Nishad Singh, ABD’de kendisine yöneltilen suçlamaların akabinde iş birliğine hazır olduğunu lisana getirdi.

Singh suçlamaların yanı sıra soruşturmada iş birliği yapmayı da kabul etti. Singh, FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried’a yönelik suçlamalar için iş birliği yapacak.

FTX Eski Mühendislik Yöneticisi İş Birliğini Kabul Etti

FTX’in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried, Aralık ayında kendisine yöneltilen sekiz suçlamayı reddetti. Savcılar, Alameda’daki kayıpları kapatmak için milyarlarca FTX müşteri fonunu çaldığını söylüyor.

Bütün bunlar yaşanırken yeni bir gelişme şirketin eski mühendislik yöneticisi Nishad Singh, suçlamaların akabinde iş birliğine hazır olduğunu lisana getirdi.

Singh bu bahis hakkında şunları söyledi:

“Bütün bunlardaki rolüm için inanılmaz derecede üzgünüm.”

ftxten singh sec tarafindan suclandi 0 ubiXRA3A

Singh, 2022’nin ortalarında Bankman-Fried’in hedge fonu Alameda Research‘ün FTX müşteri fonlarını ödünç aldığını bildiğini ve müşterilerin farkında olmadığını kelamlarına ekledi. Singh, plandan elde edilen geliri kaybedeceğini söyledi.

27 yaşındaki Singh, bir adet elektronik dolandırıcılık, üç adet dolandırıcılık komplosu, bir adet kara para aklama komplosu ve bir adet kampanya finansmanı maddelerini ihlal ederek Amerika Birleşik Devletleri’ni dolandırmak için komplo kurmaktan hatasını kabul etti.

Sam Bankman-Fried bu periyotta 12 suçlamayla yargılanıyor.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/ftxten-singh-suclamalari-kabul-etti/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu