Kripto Para

FTX Müşterilerinin Para Çekim Süreci Devam Ediyor!

FTX Japonya kullanıcıları için fon çekme süreçleri devam ediyor, kullancılar çekilen fonları “kaçış” olarak isimlendirdi.

Geçtiğimiz sene yaşanan FTX skandalı sonrasında birçok kripto para borsası, finans şirketleri ve yatırımcılar mağdur olmuştu. Yaşanan krizden sonra kripto piyasalarında olumsuz senaryolar devam etti. FTX kripto borsasının iflasıyla birlikte hem kripto piyasasında hem kripto yatırımcısında kaygı uyandıran durumlar gerçekleşmişti. FTX Japonya kullanıcıları, borsadan tüm fonları çekmeye başladığını söz etti.

ftx musterilerinin para cekim sureci devam ediyor 0 JW8pCcZA

FTX’in Japonya Kullanıcıları Fon Çekmeye Başladı

Yaşanan FTX krizinin doğrultusunda yatırımcılar borsada kalan yatırımları ve süreçleri hakkında büyük tasaya kapılmıştı. Küresel olarak tüm FTX kullancıları yatırımlarını geri alma umuduyla birçok metodu denediler. FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’in (SBF) mahkeme sonucunu beklerken FTX Japonya kullanıcıları ise fonları çekmeye başladığını duyurdu.

Geçtiğimiz yılın 7 Kasım tarihinde tanınan kripto borsası FTX ve yan şirketleri, SBF’nin gerçekleştirdiği yasa dışı olaylar sonucu firmaya ilişkin çekim süreçlerini durdurduğunu belirtmişti. Yaşanan bu büyük kriz ile birlikte kripto piyasasında zincirleme kazalar gerçekleşti. FTX iflasından sonra birçok kripto borsası, finans hizmeti veren şirketler, yatırımcılar üzere ögeler bu durumdan olumsuz etkilendi.

FTX Japonya, 21 Şubat tarihinde feshedilen fonlarının Liquid Japan hesabına çekim süreçleri gerçekleştirebildiğini bildirdi. Geçtiğimiz günlerde Japonya’da tanınan olan trader “Hibiki” bütün fonlarının muvaffakiyetle geri çekildiğini onayladı.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/ftx-musterilerinin-cekim-surecleri-devam-ediyor/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu