Kripto Para

FTX, Mahkemeden BitGo Talebinde Bulundu

İflas eden kripto para borsası FTX, kalan dijital varlıklarının BitGo tarafından korunmasını mahkemeden talep etti.

Dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası olan tabir edilen FTX, mahkeme süreçlerine devam ediyor. Şirket, yeni CEO’su ve idare takımıyla yapılanmak için ağır mesai harcıyor. FTX, varlıklarının tahlili ve alacaklıların taranması üzere süreçlere başladı. Milyonlarca mağdurun olduğu ve alacaklıların sıraya girdiği mahkemede, şirketten yeni bir talep geldi. Kripto borsası, elinde kalan 740 milyon dolarlık varlık için BitGo’yu kiraladı.

FTX, Varlıklarını BitGo’ya Emanet Edecek

Kripto para borsası FTX, iflasının akabinde toparlanmak için ağır mesai harcıyor. Şirketin kurucusu Sam Bankman-Fried‘ın istifa etmesiyle, mahkeme tarafından yeni bir CEO atandı. Yeni CEO, varlıkların incelenmesine başlandığını bildirdi.

Borsa şirketi, elinde kalan 740 milyon dolarlık varlığı korumak hedefiyle mahkemeden talepte bulundu. Bir yargıca giden şirket, iflas süreçleri devam ederken kalan varlıkların BitGo tarafından korunmasını talep etti.

FTX, varlıklarının soğuk cüzdan aracılığıyla BitGo’da saklanması için 5 milyon dolarlık ön ödeme yaptı. Ayrıyeten şirket, iflas süreci devam ederken kaybolan yahut çalınan varlıkları araştırmaya ve kurtarma teşebbüsünde bulunmaya devam edecek. Şirketin avukatları, bunun gözaltındaki varlıkların ölçüsünü artırabileceğini belirtti.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/ftx-mahkemeden-bitgo-talebinde-bulundu/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu