Kripto Para

Fransız Ulusal Meclisi, Katı Kayıt Kuralları İçin Oy Verdi

Fransız Ulusal Meclisi, kripto paralara yönelik düzenlemelerinde basamak kaydetmeye devam ediyor.

Meclis, kripto firmalarının daha katı kayıt kuralları için onay verdi. Bu kurallar FTX‘in 2022’deki iflasının akabinde yine düzenlendi.

Fransa’dan Kripto Firmaları İçin Daha Katı Kayıt Kuralları

2022’de en büyük 5 kripto para borsasından biri olan FTX‘in dramatik bir halde alt şirketleriyle birlikte iflas etmesi ülkeleri kripto şirketleri hakkındaki kurallarını gözden geçirmesine neden oldu.

Fransız Ulusal Meclisinde kripto firmaları için daha katı kuralların getirilmesi oylandı. Oylama sonucunda yasanın lehinde oylar çoğunlukta çıktı.

fransiz ulusal meclisi kati kayit kurallari icin oy verdi 0 fl1X3Ys1

Kripto firmaları, Ulusal Meclis tarafından oylanan ve artık yasalaşmaya hazırlanan planlar kapsamında, Ocak ayından itibaren Fransa’da kayıt olmak için daha katı kurallarla karşı karşıya kalacak.

Milletvekilleri 109’a karşı 71 oyla Senato tarafından onaylanan ve iç denetimler, siber güvenlik ve çıkar çatışmalarına ait ekstra gereklilikler görecek olan, evvelce onaylanmış planlar lehine oy kullandı. Yeni kurallar, son piyasa çalkantılarının akabinde ve ülke Avrupa Birliği’nden yeni maddelerin gelmesine hazırlanırken getirildi.

Fransa kendisini bir kripto merkezi olarak kurmayı umuyor. Bu bağlamda Binance ve Bitstamp üzere şirketler şimdiden Fransa’nın Finansal Piyasalar Otoritesi’ne (AMF) başarılı bir halde kaydoldu.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/fransiz-ulusal-meclisi-kati-kayit-kurallari-icin-oy-verdi/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu