Kripto Para

Fransa Cumhurbaşkanı, Blockchain Yeniliklerini Destekliyor

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, seçimler yaklaşırken teknoloji dalına dost vergi siyasetleri ve finansman programları uygulamaya kelam verdi.

Macron, ülkeyi yeni teknolojilere dost, yeteneklere ve sermayeye hitap eden bir “start-up ulusu” yapmayı istiyor.

Macron, Web 3.0 ve metaverse’e yönelik olarak olumlu kelamlar söylerken, , kamu yetkilileri tarafından yönetilen düzenlemenin bölümün uzun vadeli muvaffakiyetini sağlamak için gerekli olduğunu savundu.

Ledger ve Sorare’nin Fransa’dan çıkmasından dolayı gurur duyan Macron, ABD ve Çin şirketlerinden teknolojik bağımsızşık elde ederek Avrupa’nın metaverse alanındaki rekabet gücünü artırmayı planlıyor. Cumhurbaşkanı ek olarak Fransa’nın “dijital histografi yoluyla Fransız tarihinin kaydileştirilmiş bir müzesi” kurma fikrini memnuniyetle karşılayacağını söyledi.

Fransa’nın metaverse ve blockchain dalında çalışan sayısız yeteneğe sahip olduğunu lisana getiren Macron, dijital oyunlarda da epeyce kıymetli bir güç olduklarını vurguladı.

“Metaverse, müzik, konser, sanat stantları v.b. alanlardaki uygulamaları sayesinde kültür ve cümbüş alanında büyük bir potansiyele sahip. Kültür siyasetimizi bu ihtilal olmadan düşünemeyiz. Ana kültür kurumlarımızın, fizikî koleksiyonlarının varyasyonlarını teşvik ederek, yayarak ve koruyarak bir NFT siyaseti geliştirmelerini istiyorum”

Macron kripto kesiminin kendi başına devam edemeyeceğini ve bu sebeple düzenlenmesi gerektiğini savundu.

“Bu ne sürdürülebilir ne de demokratik olurdu.

Artık ortak bir pazar yaratmak için Avrupa içerisinde bir standart sağlamalıyız. Bu bağlam göz önüne alındığında, MiCA düzenlemesinde süratli ilerleme sağlanmasından yanayım”

Kaynak: https://www.coinkolik.com/fransa-cumhurbaskani-blockchain-yeniliklerini-destekliyor/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu