Sıradaki içerik:

Antutu, Nisan 2020’nin En Güçlü 10 Telefonunu Açıkladı

e
sv

Fortnite 350 Milyon Oyuncuya Ulaştı

609 okunma

Epic Games, Fortnite için yeni  istatistikler yayınladı ve Temmuz 2017’de Battle Royale’nin başlamasından bu yana 350 milyondan fazla oyuncunun oyuna dahil olduğunu gösteriyor. Bu, 2019 Mart’ından 100 milyon daha fazla.

Dahili sayaçlar da sadece Nisan ayında toplam 3,2 milyar saat oyun kaydetti. Fortnite, geçen ay Travis Scott’ın Astronomik konserinde yeni katılım rekoruna ulaştı. Bu sanal şov sırasında Epic Games, aynı anda bağlı 12,3 milyon oyuncunun varlığını kaydetti. Etkinlik toplam süresi boyunca 27.7 milyon eşsiz oyuncuyu cezbetti.

Son zamanlarda Fortnite yayıncısı Epic’in nihayet teslim olduğunu ve ünlü oyununu Google Play Store’da sunduğunu söylemek gerekiyor. 2018’de stüdyo, Android resmi mağazasından kaçınmaya ve Google’ın uygulama içi satın alma işlemlerine yönelik %30 komisyonunu kendisi için tutmaya karar verdi.

18 ay boyunca Android’e Fortnite’i yüklemek için oyuncular oyunu Play Store’un dışına (APK) indirmek zorunda kaldılar. 

Görünüşe göre Epics, Google mağazasında indirilmek üzere Fortnite teklif etme kararını almak zorunda kaldı. TechCrunch tarafından aktarılan bir açıklamada, yayıncı, Play Store dışında indirilen ve güncellenen uygulamalar için güvenlik mesajlarının tekrar tekrar gönderilmesi gibi arama motorunun teknik ve ticari önlemlerini kullanmaktalar.

Stüdyo ayrıca, resmi mağaza dışında kötü amaçlı yazılım olarak dağıtılan uygulamaların Google tarafından nitelendirilmesini de kınıyor. Google Play Protect, Play Store dışında elde edilen yazılımları engelliyor.

“Google, indirilen ve güncellenen yazılımlar için korkutucu, tekrarlayan güvenlik pop-up’ları, kısıtlayıcı üretici ve taşıyıcı anlaşmaları ve işlemleri, üçüncü taraf yazılım kaynaklarını karakterize eden Google halkla ilişkiler gibi teknik ve iş önlemleri aracılığıyla Google Play’in dışına indirilebilir yazılımları dezavantajlı hale getirir kötü amaçlı yazılımlar ve Google Play Store’un dışında edinilen yazılımları doğrudan engellemek için Google Play Protect gibi yeni çabalar, ”dedi bir Epic Games sözcüsü. “Bu nedenle, Google Play Store’da Android için Fortnite’ı başlattık.”

Bu taktikler, gelirlerini Google ile paylaşmayı kabul etmesi gereken Epic teslimiyetini sona erdirdi. Arama devinin ticari koşullarında varsayımsal bir rahatlama beklemekteler.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.