Formula 1’de Bahreyn GP’sinde Büyük Kaza!

1 dk


Formula 1 sezonunun sonuna doğru ilerlerken şampiyonanın Bahreyn ayağı bugün saat 17.10’da başladı. Yarışın hemen başlangıcında ise korkutucu bir olay gördük. Formula 1 Bahreyn GP’si büyük kaza nedeniyle kırmızı bayrak ile durduruldu. Haas pilotu Romain Grosjean kaza ardından araçtan kendisi çıktı.

Formula 1’de Bahreyn GP’sinde büyük kaza! Araç Ortadan ikiye bölündü


Kısa vakit evvelce İstanbul’da şampiyonun belirlendiği Formula 1’de, bugün korkunç bir kazaya tanıklık ettik. Yarışta ‘start’ verilmesinin derhal akabinde Haas pilotu Romain Grosjean yüksek hızla bariyerlere çakıldı. Kaza ile beraber derhal Michael Masi, kırmızı bayrakla yarışı durdurdu.

Formula 1 Bahreyn GP’sindeki büyük kaza neticesinde ise pilot Grosjean ağır bir yara almadan kurtuldu. Hatta tecrübeli pilot, ikiye bölünmüş aracın içerisinden kendisi çıktı. Bu olayın, daha ağır bir zarara yol açmamasının sebebini de son yıllardaki emniyet önlemlerine yorabiliriz.

Kaza hemen alev topuna dönen aracın içerisinden çıkan Haas pilotu, pistteki tıbbi merkeze, lüzumlu tetkikler yapılmak üzere götürüldü. Akabinde ise pistte, bariyerlerde, meydana gelen hasarı tamir etmek üzere çalışmalar başlatıldı.

https://youtu.be/7T046tDzISw

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

48
6 Paylaşım, 48 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Çok geçmiş olsun ya sevdiğim  bir spor dalıdır. Bir de İstanbul’da olması daha kötü olmuş. Umarım bir can kaybı yada yaralanma yoktur ?