Gündem

Formula 1 İstanbul için Yenilenen Asfalt Gündem Oldu!

Pandemi nedeniyle değişen Formula 1 takvimi, 2011 yılından sonra tekrar yarışı İstanbul’a getirdi. Akabinde ise kısa süre içerisinde Türkiye GP için pistin hazırlanması gerekti ve hummalı bir çalışma gösterildi. Bu çalışma kapsamında asfalt dahil, yarış pistinde birçok şey yenilendi. Ancak yenileme sonrası Formula 1 İstanbul asfalt krizi ile sosyal medyada gündeme geldi. Hatta sıralama turları kırmızı bayrak ile durduruldu.

Formula 1 İstanbul amacıyla yenilenen asfalt gündem oldu! Araçların yol tutuşu olumsuz etkilendi


Bu sene pandemi nedeniyle büyülenen organizasyonlardan biri de Formula 1 oldu. Koronavirüs nedeniyle geç başlayan F1 sezonu amacıyla takvimde de farklılık yapılması gerekmişti. Değişikliğe uğrayan takvim neticesinde da şampiyonanın bir ayağı İstanbul’a geldi.

Sürpriz bir farklılık neticesinde yapılacak Türkiye GP amacıyla pist kısa vakit ortamında hazırlandı. Bu hazırlık kapsamında da yenilenen asfalt şu ana kadar antrenman oturumlarında pilotlara zor anlar yaşattı. Formula 1 İstanbul asfalt krizi ile sosyal medyada ise gündem oldu.

Özellikle yenilenen asfalttan dolayı pürüzsüz bir zemin olması ve yağışın da bu hale eşlik etmesi, lastiklerin yer tutuşunu çok azalttı. Bu hususta problem yaşam sürdüren yarışçıların bazıları antrenman turları ardından bu durumdan şikayetçi olurken, bazıları da daha keyifli bir yarış olduğunu söyledi.

Ancak sıralama turlarına geldiğimizde yoğun yağış ve asfalttan dolayı oturum kırmızı bayrakla durduruldu.

Bu durumun sosyal medyadaki yansıması amacıyla; alttaki paylaşımlara göz atabilirsiniz.

[Güncelleme]Yağışın etkisini kaybetmesiyle beraber sıralama turları yine başlatıldı ve tamamlandı. Sonuçlar ise sürpriz oldu. Pole pozisyonunu kazanan, yarışa ilk sırada başlayacak isim Racing Point takımından Lance Stroll oldu. Favori olan Hamilton ise yarışa 6. sıradan başlayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu