Firefox Kullanıcıları Verilerinin İzni Olmadan Edge’e Aktarıldığından Şikayet Ettiler

1 dk


İnsanların Firefox ve Opera gibi azınlık tarayıcılarını kullanmasının nedenlerinden biri, tarayıcı verilerini Google ve Microsoft gibi büyük bir şirketin elinde bulundurmamaktır.

Gizlilik nedeniyle meşgul olan Firefox kullanıcıları, Microsoft’un tarayıcı verilerini izinleri olmadan Edge’e aktardığını keşfettiklerinde anlaşılır bir şekilde rahatsız edildi.

Sorun, önemli bir işletim sistemi güncellemesinden sonraki İlk Çalıştırma deneyimiyle ilgilidir. Kullanıcılar, Reddit’te Edge‘i tanıtan sihirbazı öldürmek için görev yöneticisini kullanırsa (tüm işlem boyunca çalışmasına izin vermek gibi) Edge’in otomatik olarak Firefox verilerini içe aktardığından ve kullanıcıların tarayıcı geçmişlerini artık Edge’e kopyalandığından şikayet ediyorlar.

Daha da kötüsü, her OS güncellemesinden sonra sürecin tekrarlanması ve Edge’i denemeden insanları giydirme niyetinin ortaya çıkması.

Tur, yazılım geliştiricilerin kullanıcıları başka türlü yapmayacakları seçimler yapmaya zorlamak için kullandıkları “Karanlık Desenler” in başka bir örneği gibi görünüyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

95
11 Paylaşım, 95 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
3
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
3
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir