Gündem

Firari Hırsız Yakalandı: 93 Hata Kaydı, 34 Aranma, 13 Yıl Mahpus Cezası…

İstanbul’da 93 suç kaydı, 34 aranması ve 13 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan 32 yaşındaki hırsız Ağabey Ç. polis tarafından yakalandı.

İstanbul’da park halindeki otomobiller dışında çeşitli yöntemler izleyerek araç çalan bir kişiyi yakalamak için operasyon düzenlendi.

firari hirsiz yakalandi 93 hata kaydi 34 aranma 13 yil mahpus cezasi 0 uJZUSLlp

Şüphelinin sürücülerinin kısa süreliğine indikleri için kontak anahtarını almayan sürücülerin otomobillerini çaldığı belirlendi. Güvenlik kameraları tarafından da görüntülenen hırsızın bazı olaylarda aracıyla başka  otomobillere hafif şekilde çarptığı ardından hasara bakmak için inen sürücülerin bir anlık dalgınlığından faydalanarak hırsızlık yaptığı tespit edildi.

Oto hırsızlık Büro Amirliği ekipleri tarafından yapılan soruşturmanın ardından şüpheli Ağabey Ç. önceki gün düzenlenen operasyonla yakalandı.

firari hirsiz yakalandi 93 hata kaydi 34 aranma 13 yil mahpus cezasi 1 ub6KWM2k

Şüphelinin suç kayıtları deneyimli dedektifleri bile şaşırttı. Şüphelinin daha önceden 93 adet suç kaydı olduğu ayrıca 34 ayrı dosyadan aranması olduğu ortaya çıktı. Ayrıca Ağabey Ç.’nin tutuksuz yargılandığı dosyalardan 13 yıl kesinleşmiş hapis cezası aldığı ve firari olarak arandığı belirlendi.

Oto hırsızlık Büro Amirliğinde sorgulanan şüphelinin Ataşehir, Kartal, Sultanbeyli, Sancaktepe, Çekmeköy ilçelerinde 7 ayrı otomobil çalınma ve otodan hırsızlık olaylarının faili olduğu tespit edildi. Çalınan otomobiller bulunarak sahiplerine teslim edildi. Şüpheli işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Kaynak: https://onedio.com/haber/firari-hirsiz-yakalandi-93-suc-kaydi-34-aranma-13-yil-hapis-cezasi-1123117

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu