Gündem

Firari Galip Öztürk, Metro Turizm’i Satışa Çıkardı

Şimdilerde firari olan Galip Öztürk’ün 1992 yılında kurduğu Metro Turizm satışa çıkıyor. 

Metro Turizm ve bağlı paydaşlığı bulunan petrol tesisi şirketi MEPET’in satışı için Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bildirim yapıldı.

firari galip ozturk metro turizmi satisa cikardi 0 lf8M3Wa8

Metro turizm, sahibi olduğu şirketlerle birlikte satışa çıkarıldı. Tüm şirketler için farklı başka kıymet tespit raporları hazırlandıktan sonra satış süreçlerinin başlatılacağı ilan edildi.

Gazete Duvar’ın aktardığına nazaran KAP bildiriminde şu açıklama yapıldı:

‘Şirketimizin yüzde 100 oranında sahibi olduğu 100 milyon TL ödenmiş sermayeli Metro Turizm Seyahat Tertip Ve Ticaret A.Ş. hisselerinin tamamı ve bağlı iştiraki olan MEPET Metro Petrol ve Tesisleri San. Tic. A.Ş.ye ilişkin 1.370.000 adet imtiyazlı hisseleri da dahil olmak üzere sahibi olduğu tüm hisselerin satılması tarafında bahse mevzu şirketlerin farklı ayrı paha tespit raporunun hazırlatılması konusunda değerleme şirketleri ile görüşülerek görevlendirilmelerine, paha tespit raporlarının düzenlenmesi ardından oluşacak kıymetler üzerinden kelam konusu satış süreçlerine başlanmasına karar verilmiştir.’

2018’de Gürcistan’a kaçmıştı

firari galip ozturk metro turizmi satisa cikardi 1 fbX13Rc1

Metro Turizm’in kurucusu Galip Öztürk, cinayete azmettirmekten müebbet mahpus cezasına mahkum edilmesi üzerine 2018 yılında Gürcistan’a kaçmıştı. 

Yargılandığı çete davasından ötürü da hakkında yakalama kararı olan Galip Öztürk hakkında, Metro Holding’in internet sitesinde ‘onursal başkanı’ olarak yer alıyor.

Metro Turizm’in İdare Heyeti Başkanlığı’nı ise  Galip Öztürk’ün kızı Fatma Öztürk Gümüşsu yürütüyor. Metro Turizm, 79 vilayette yaklaşım bin acentesiyle faaliyet yürütüyor.

Kaynak: https://onedio.com/haber/firari-galip-ozturk-metro-turizm-i-satisa-cikardi-1061854

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu