Kripto Para

Finans Devi Schwab, Birinci Kripto Odaklı ETF’ini Piyasaya Sürmeye Hazırlanıyor

The Charles Schwab Corporation’un varlık idaresi departmanı Schwab Asset Management, kripto odaklı ETF’ini duyurdu.

Şirket tarafından yapılan basın açıklamasına nazaran birinci ETF, 4 Ağustos’da New York Menkul Değerler Borsası’nda süreç göremeye başlayacak.

Schwab’ın ETF’i, yatırımcılara kripto varlıkların geliştirilmesinden yahut kullanılmasından gelir elde edebilecek firmalara erişme fırsatı sunuyor.

Kripto Odaklı ETF’lerin Popülaritesi Artıyor

Kripto para bölümünün popülaritesini artırmasıyla birlikte birçok finans devi de kripto odaklı ETF eserini piyasaya sürüyor. Schwab’dan evvel BlackRock ve Fidelity Investments üzere devasa finans kuruluşları da kripto odaklı ETF’lerini piyasaya dürdü.

Schwab’ın eser idaresi ve inovasyondan sorumlu yetkilisi David Botset, mevzuyla ilgili olarak şunları söyledi.

“Schwab Crypto Thematic ETF, yatırımcıların ve danışmanların Schwab ETF’lerinden beklediği şeffaflık ve düşük maliyetin yanı sıra, büyüyen kripto para ekosistemine erişim sağlamayı da amaçlıyor”

Kripto ile ilgili birinci açıklamasını geçtiğimiz Mart ayında yapan Schwab, 33 milyon müşterisine kripto eserini sunacağını söz etmişti.

Citadel Securities, Fidelity Investments ve Charles Schab Corp üzere şirketler de yeni bir kripto hizmeti sunmak için iştirak kurduğunu açıklamıştı.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/finans-devi-schwab-ilk-kripto-odakli-etfini-piyasaya-surmeye-hazirlaniyor/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu