Oyun

FIFA 22’ye Çapraz Platform Dayanağı Geliyor!

PlayStation, Xbox ya da PC fark etmeksizin tüm oyuncuları kardeş kardeş(!) bir ortaya getiren teknoloji çapraz platform, çevrimiçi oyunlarda yayılmaya devam ediyor. Bugünse en sonunda FIFA oyuncularını sevindirecek haber geldi. EA, yeni yayımladığı blog yazısında FIFA 22’de çapraz platform takviyesinin test edileceğini açıkladı.

EA tarafından paylaşılan yazı, çapraz platform testi hakkında bilgiler sundu. Buna nazaran PlayStation 5, Xbox Series X/S ve Google Stadia oyuncuları, çapraz platform dayanağı sayesinde birbirleriyle karşılaşabilecekler. Testler, şu anlık sırf Çevrimiçi Dönemler ve Çevrimiçi Dostluk modlarında gerçekleştirilecek.

Testler, sonraki FIFA oyunları için fikir verecek

fifa 22ye capraz platform dayanagi geliyor 0 T3KXTV6M

FIFA, yazısının devamında testin bu iki oyun modunda başarılı olması halinde çapraz platform takviyesinin öbür oyun modlarına gelip gelmeyeceğini paylaşmadı. Lakin geleceğe yönelik daha da umutlandıran bir ayrıntı verdi. Buna nazaran testler başarılı olursa, çapraz platform dayanağı sonraki FIFA oyunlarında büsbütün yer edinebilir.

FIFA 22’de başlayacak çapraz platform testine katılmak isteyen oyunlar, oyunun ana menüsünde üstteki görselde gözüktüğü üzere menünün sağ alt tarafında çapraz platform ayarına sahip olacaklar. Belirtilen tuşa tıklanmasıyla çapraz platform aktifleştirilebilecek ya da devre dışı bırakılabilecek. EA, testlerin tam olarak ne vakit başlayacağını şimdi açıklamadı.

Kaynak: https://www.webtekno.com/fifa-22-capraz-platform-geliyor-h123350.html

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu