Gündem

Fahrettin Koca’dan ‘Yeni Dönem’ Sinyali

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, ‘Dünya gündemini 2 yıldır esir alan koronavirüs salgını hala gündemimizde olsa da artık zihnimizden çıkarma vakti gelmiştir. Bundan sonra ferdî hami önlemler ve aşıyla korunup günlük hayatımızı sürdürmek istiyoruz’ dedi.

fahrettin kocadan yeni donem sinyali 0 NP1FpZCi

Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, Bursa’da koronavirüs salgınıyla ilgili açıklama yaptı. Koca, ‘Çarşamba günü toplanacak Bilim Heyetimizde salgında gelinen noktayı ele alacağız. Bu toplantı, Bilim Heyeti’nin en kıymetli toplantılarından biri olacaktır’ dedi.

“Omicron öncesi hastane yükümüz şu an Türkiye’de 4’te 1’e inmiş durumda”

fahrettin kocadan yeni donem sinyali 1 qhuimg8g

‘Salgın her geçen gün gündemimizden çıkmaya başladı’ diyen Koca, şu sözleri kullandı: 

’20’nin üzerinde vilayette Covid ağır bakımlarında hastamız yok. 65 yaş üstü kronik hastalığı olan şahısların kendilerini muhafazaları lakin öbür taraftan herkesin hatırlatma dozunu gündemde tutmalarını, aslında belirli yaşın üzerinde ve kronik rahatsızlığı olanlar için de yerli ilacımız var. Önümüzdeki periyot artık kısıtlamalarla değil ferdî tedbirlerin grip gibisi devreye gireceği periyotta oluyoruz. Omicron öncesi hastane yükümüz şu an Türkiye’de 4’te 1’e inmiş durumda’

Koca, yerli insülin üretimiyle ilgili soruyu, ‘Şu an piyasada kullanılan insülinlerin yüzde 85’ini oluşturan bir davet oldu. Başkalarına de Ar-Ge çalışmalarında takviye veriyor olacağız. Önümüzdeki devirde hücreden itibaren insülin üretimini yapmak istiyoruz’ halinde yanıtladı.

Kaynak: https://onedio.com/haber/fahrettin-koca-dan-yeni-donem-sinyali-1062067

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu