Sıradaki içerik:

Honor Play 4 Pro Tüm Özellikleri Ortaya Çıkıyor

e
sv

Cyberpunk 2077, Factorio’nun Yayınlanma Tarihini İleriye Taşıyor

avatar

Oğuzhan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Factorio, popüler bilgisayar inşaat ve yönetim simülasyon oyunu dört erken erişim zamanından sonra 25 Eylül 1,0 çıkış tarihi Steam’dan duyrulmuştu. Bununla birlikte, Wube Software’deki geliştiriciler son zamanlarda Factorio’nun 1.0 lansmanının 14 Ağustos’ta çok daha erken çıkacağını açıkladı ve bu çoğunlukla Cyberpunk 2077’den ( 17 Eylül’de çıkacak) kaçınıyor.

Stüdyolar lansman tarihi değişikliklerinin arkasındaki gerçek nedenleri paylaşma eğilimi göstermediği için bu bir geliştirici için canlandırıcı. Bu arada tam açıklamaları.

Çıkış tarihini değiştirmenin ana nedeni Cyberpunk 2077’nin piyasaya sürülmesidir. CD Projekt Red, bu yıl Ocak ayında, Cyberpunk 2077’nin piyasaya sürülmesinde Factorio 1.0’ın piyasaya sürülmesinden 1 hafta önce 17 Eylül’e ertelendiğini duyurdu. Anıtsal bir oyuna yakın herhangi bir sürümün, Cyberpunk’u oynayan ve kapsayan ve diğer oyunlardan uzaklaşan herkes gibi bazı olumsuz etkiler hissedeceğini düşünüyoruz.

Bu yüzden, Cyberpunk’tan önce veya bir süre sonra serbest bırakmayı denemenin en iyi yol olduğunu düşündük. İki seçenek göz önüne alındığında, çıkış tarihini öne çıkarmayı seçtik. Daha önce yayınlamayı seçmemizin birkaç nedeni var.

Tarihi (FFF-321) duyurduğumuzda, son sürümde olması gereken birçok şey vardı. Ana konular yeni kampanya, akışkan algoritması geliştirmeleri ve tam GUI yeniden yazma idi. Bağımsız nedenlerden dolayı, yeni kampanyayı (FFF-331) iptal ettik, sıvı iyileştirmelerini erteledik ve GUI yeniden yazımının (FFF-348) birçok yönünü kestik.

Bazı özellikleri ortadan kaldırmanın yanı sıra, yaptığımız diğer çalışma da iyi bir hızda ilerliyor. 0.18 deneysel serbest bırakma yapısı (FFF-314), işleri yolunda tutmaya gerçekten yardımcı oluyor. Orijinal tahmin gecikmeler için “her zaman beklenenden daha uzun sürüyor” imtiyazı ile yapıldı. Son 6 aydır, çoğu şey beklenenden daha uzun sürmedi ve konuları oldukça etkili bir şekilde bitiriyoruz.

Ofisteki genel duygu, Factorio’nun hemen hemen yapıldığı ve mümkün olan en kısa sürede serbest bırakılmasını istediğimizdir. 1.0 sürümünde ne kadar erken kapanırsak, eğlenceli ve heyecan verici yeni şeyleri düşünmeye o kadar çabuk başlayabiliriz.

Bu nedenle, birkaç ana özelliği iptal etme ortaklığından dolayı, çıkış tarihini öne çıkarabiliriz. Açık olmak gerekirse, Cyberpunk’ın çıkış tarihi nedeniyle hiçbir özelliği iptal etmedik veya ertelemedik.

Muhtemelen diğer geliştiricilerin oyunlarını Cyberpunk 2077’den uzaklaştırmaya çalıştıklarını göreceğiz, ancak muhtemelen Factorio geliştiricileri kadar şeffaf olmayacaklar.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.