Sosyal Medya

Facebook’un ‘Clubhouse’ hevesi çabuk geçti!

Twitter, Telegram, Discord dahil tüm platformlar geçen sene Clubhouse ile rekabet yarışına girerken; bu hususta en hırslı şirketlerden biri Instagram ve WhatsApp’ın kardeşi Facebook oldu. Şu anda Meta’ya bağlı faaliyet gösteren Facebook, geçtiğimiz Nisan’da Hotline ve Soundbites üzere birçok ses özelliğini tanıttı.

Bloomberg’in haberine nazaran Facebook, ses özelliklerini kullanıma açmasının üzerinden şimdi 1 yıl geçmişken geri adım atmaya başladı. Kaynaklara nazaran şirket artık podcast’lere ve ses odaklı öteki projelerine geçen yılki kadar ilgi göstermiyor. Bunun yerine Meta’nın odağı öbür noktalara çevirdiği belirtiliyor.

Facebook, Metaverse ve Reels’a ehemmiyet verecek

Ulaşılan bilgilere nazaran Facebook, önümüzdeki devirde podcast ortaklarıyla birlikte Metaverse ve e-ticaret dalına yönelecek. Öte yandan çatı şirket Meta’nın, şu anda Instagram ve Facebook’ta kullanılabilen Reels yani kısa biçimli görüntü formatına öbür projelerinden daha fazla öncelik verdiği bildirildi.

facebookun clubhouse hevesi cabuk gecti 0 983ENzhL

Bir Meta sözcüsü hususla alakalı açıklamasında, Clubhouse’a rakip olarak geliştirilen ses odaklı özelliklerin yeterli etkileşim gördüğünü ve sesin, kendini söz etmek için kıymetli bir araç olduğunu söyledi. Podcast işinden büsbütün vazgeçmediklerini belirten sözcü, yeni özellikler geliştirirken içerik üreticilerin fikirlerini dikkate aldıklarını da ekledi.

Facebook Inc., internetin geleceği olarak tanımlanan Metaverse’e yönelik yatırımları kapsamında geçtiğimiz Ekim ayında ismini

Kaynak: https://shiftdelete.net/facebook-clubhouse-hevesi-cabuk-gecti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu