Sıradaki içerik:

Huawei’nin P40 Kamera Maliyet Açıklandı

e
sv

Facebook’un 100 Milyon Dolarlık Haber Yatırımı!

297 okunma
avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Facebookcorona virüsü (covid-19) salgını sürecinde doğru haber paylaşımının önemini vurguladı. Şirket yeni aldıkları bir kararla haber sektörüne 100 milyon dolar yatırım yapacaklarını belirtti.

Facebook ulusal gazeteciliği destekliyor

25 milyon doların Facebook Gazetecilik Projesi kapsamında ulusal haberler amacıyla, kalan 75 milyon dolarlık kısmın da dünya çapındaki haber örgütleri amacıyla ekstra pazarlama harcamaları kapsamında kullanılacağı belirtildi.

Yayımcılar, ekonomideki düşüşün, kendileri amacıyla çok büyük olumsuz etkisi olmasını beklediklerini ifade etti. Çoğu yayımcı amacıyla en mühim gelir kaynaklarından biri olan reklam gelirlerinin kısıtlandığı görülüyor.

Araştırma firması eMarketer, dünya genelinde medya sektörü amacıyla büyüme oranının yüzde 3 seviyesinde düşmesini beklediklerini açıkladı. Salgının ise, Amerika reklam pazarında milyonlarca gelir kayıbına yol açacağı ön görü ediliyor.

Facebook, bu zor vakitlerde yayımcılar amacıyla lüzumlu miktarda bağış yapacaklarını açıkladı. Şirket, 2019 yılının başından beri, haber kanalları ve işbirlikleri amacıyla 300 milyon dolar bağışlayacağını söylemişti. Hem de daha evvelce de ulusal haberciliği desteklemek adına girişimlerde bulunmuştu.

Yüksek kaliteli ve doğru haberciliğin şimdi her vaktinden daha büyük ehemmiyet taşıdığını ifade eden şirket, “Eğer insanlar halka hizmet bakımından ulusal haberciliğin ne kadar büyük ve kritik bir yere sahip olduğunu görmek istiyorlarsa, şu an bunun amacıyla en ideal zaman.” Şeklinde ifade kullandı.

Abone Olun
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.