Facebook’tan Spark AR Kursu (Instagram Filtreleri)

2 dk


Facebook, bir süredir içerik üreticilerine sunduğu Spark AR için kurs açtı. Buna göre Instagram filtreleri geliştirmek için 7 saat süreli kursu alabiliyorsunuz. Yine Facebook AR uygulaması Spark’ı da ücret ödemeden bilgisayarınıza yüklemeniz mümkün.

Facebook’tan “Instagram filtreleri nasıl yapılır?” sorusuna kurs yanıtı


Instagram filtreleri meydana getirmek isteyen içerik yapımcıları amacıyla Facebook Spark AR uygulaması bir süredir kullanılıyordu. Öncelik ile içerik yapımcıları amacıyla açılan Spark platformu, reklamlarda ve içeriklerde kullanılmak üzere, içerik yapımcılara artırılmış gerçeklik esaslı filtrelere oluşturma olanağı veriyordu.

Daha sonradan bütün kullananlara açılan ve indirme olanağı tanınmış program, fazlası kullanıcı amacıyla hem de içerik yapımcıları amacıyla de komplike gelebiliyor. Her ne kadar YouTube üstünde Spark ile ilgili videolar bulunsa da, Facebook Spark amacıyla 7 saat süreli bedava bir kurs açmış durumda.

Bu bağlantı üzerinden kurs sayfasına gidebilir ve Facebook profilinizle kayıt olabilirsiniz. Ancak kursun ingilizce olduğunu da eklemek gerekiyor. Kurs üç aşamadan oluşuyor. İlk kurs 1 saat 9 dakika uzunluğunda ve Spark AR ile ilgili temel bilgiler anlatılıyor.

Spark AR ile Instagram filtreleri nasıl yapılır? ” sorusunun yanıtı ise 3,9 saat uzunluğunda olan ikinci kursta verilmiş. Bu bölümde, Spark AR programının özellikleri ve nasıl kullanılacağı detaylı bir şekilde anlatılıyor. AR efektleri hakkında son bilgiler ise 50 dakika uzunluğunda üçüncü bölümde anlatılıyor.

Facebook artırılmış gerçeklik programı Spark‘ı daha önce denediniz mi?  Yorumlarınızı bekliyoruz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

53
7 Paylaşım, 53 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
0
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir