Sıradaki içerik:

Netflix Uyku Zamanlayıcısı Özelliği Test Ediliyor

e
sv

Facebook’tan Spark AR Kursu (Instagram Filtreleri)

1569 okunma

Facebook, bir süredir içerik üreticilerine sunduğu Spark AR için kurs açtı. Buna göre Instagram filtreleri geliştirmek için 7 saat süreli kursu alabiliyorsunuz. Yine Facebook AR uygulaması Spark’ı da ücret ödemeden bilgisayarınıza yüklemeniz mümkün.

Facebook’tan “Instagram filtreleri nasıl yapılır?” sorusuna kurs yanıtı


Instagram filtreleri meydana getirmek isteyen içerik yapımcıları amacıyla Facebook Spark AR uygulaması bir süredir kullanılıyordu. Öncelik ile içerik yapımcıları amacıyla açılan Spark platformu, reklamlarda ve içeriklerde kullanılmak üzere, içerik yapımcılara artırılmış gerçeklik esaslı filtrelere oluşturma olanağı veriyordu.

Daha sonradan bütün kullananlara açılan ve indirme olanağı tanınmış program, fazlası kullanıcı amacıyla hem de içerik yapımcıları amacıyla de komplike gelebiliyor. Her ne kadar YouTube üstünde Spark ile ilgili videolar bulunsa da, Facebook Spark amacıyla 7 saat süreli bedava bir kurs açmış durumda.

Bu bağlantı üzerinden kurs sayfasına gidebilir ve Facebook profilinizle kayıt olabilirsiniz. Ancak kursun ingilizce olduğunu da eklemek gerekiyor. Kurs üç aşamadan oluşuyor. İlk kurs 1 saat 9 dakika uzunluğunda ve Spark AR ile ilgili temel bilgiler anlatılıyor.

Spark AR ile Instagram filtreleri nasıl yapılır? ” sorusunun yanıtı ise 3,9 saat uzunluğunda olan ikinci kursta verilmiş. Bu bölümde, Spark AR programının özellikleri ve nasıl kullanılacağı detaylı bir şekilde anlatılıyor. AR efektleri hakkında son bilgiler ise 50 dakika uzunluğunda üçüncü bölümde anlatılıyor.

Facebook artırılmış gerçeklik programı Spark‘ı daha önce denediniz mi?  Yorumlarınızı bekliyoruz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.