Facebook’tan Oyun Severlere Müjde!

2 dk


Twitch, YouTube gibi rakiplerini yakalayabilmek amacıyla harekete geride bıraktığımız Facebook, yeni programını yayınlanmak amacıyla hazırlanıyor. Facebook oyun programı Facebook Gaming, Android cihazlar amacıyla yarın indirmeye açılacak.

Facebook oyun programı Facebook Gaming geliyor

Facebook’u eski tanınmış günlerine döndürmek isteyen Zuckerberg, geride bıraktığımız sene yayıncılar ile uyuşma sağlayıp kendi platformu üzerinden içerik üretilmesini sağlamıştı. Fakat ne yazık ki bu çaba Twitch ve YouTube canlı yayınları kadar ilgi görmedi.

Facebook Gaming içersinde reklam olmayacağını bildiren yetkililer, Twitch aynısı bir sistem ile yayıncıların para kazanmasını sağlayacaklarını açıkladı. 20 Nisan 2020‘de Android cihazlar amacıyla indirilebilir duruma istikbal olan program, yakın vakitte iOS kullanıcıları amacıyla de aktif olacak.

Şirket, birkaç aydır Latin Amerika ve Güneydoğu Asya ülkelerinde yeni programını test ediyor. iOS sürümünün nasıl çalışacağı ile alakalı şimdilik bir açıklama yapılmadı. App Store politikaları gereği 3. doğrultu programlardan veri akışı kısıtlanıyor. Bu nedenden ötürü şirketin problem yaşayacağı ön görü ediliyor.

Ana programındaki düşüşü göz önünde bulundurarak canlı yayın amacıyla yeni bir program ilerleten Facebook, yayıncılık sektöründen de büyük bir pay elde etmeyi hedefliyor. YouTube doğrulusunda 2019 senesinde sonlandırılan oyun programı hesaba katıldığında Facebook’un bu hususta daha çok çalışması gerektiği anlaşılıyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

38
5 Paylaşım, 38 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
0
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
3
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
1
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
3
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir