Sıradaki içerik:

Xiaomi Mi 8, Çin’de MIUI 12 Güncellemesini Aldı

e
sv

Facebook’tan 90’lı Yılların İnternet Deneyimini Yaşayacağınız Proje!

214 okunma

Facebook Deneysel Uygulama Ekibi, yeni bir projeyi yaşama geçirdi. “e.gg” olarak adlandırılan proje, 90’lı senesinin internet tecrübesini tekrardan yakalamayı amaçlıyor. Kullanıcılar, e.gg’yi kullanarak o dönemlere aitmiş gibi görünen kolaj ve içerikler oluşturabilecekler.

Dünyanın en büyük sosyal medya şirketi Facebook, yeni bir proje başlattığını duyurdu. “e.gg” olarak adlandırılan bu proje, 90’lı senesinin internet tecrübesini yaşatacak. Facebook Deneysel Uygulama Ekibi doğrulusunda tasarlanan e.gg, o dönemlerin atmosferini tekrardan yakalamayı amaçlıyor.

e.gg, internetin en eski barındırma hizmetlerinden bir tanesi olan “Geocities” adlı siteden ilham alınarak oluşturulmuş. Hatta 90’lı senelerde tanınmış bir GIF ve tarihin ilk viral içeriklerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkan “Dans Eden Bebek” görseli de bu internet sitesine birleşik edilmiş durumda.

Facebook’un yeni projesi, şu an amacıyla tam olarak fonksiyonel değil. Geliştirici ekip, projenin tam olarak hizmete girmesiyle beraber kullanıcıların keyifli bir tecrübe yaşayacaklarını ifade ediyor. Yapılan açıklamalarda, kullanıcıların e.gg’yi kullanarak GIF dosyalarının, metinlerin ve görsellerin olduğu kendilerine özel sayfa oluşturabilecekleri ifade ediliyor.

e.gg, kısa bir vakit sonra iOS platformunda kullanmak mümkün olacak. Bu projeden faydalanabilmek isteyen kullanıcıların ön kayıt yaptırabileceklerini ifade eden Facebook geliştiricileri, e.gg amacıyla bir de Instagram hesabı oluşturduklarını ifade ediyorlar. Eğer sizler de e.gg ile alakalı ayrıntılı bilgi sahibi olmak dilerseniz burada, e.gg’nin Instagram hesabına ulaşmak dilerseniz de burada olan edilen bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.