Facebook’tan 3 Kasım Seçimleri İçin Özel Önlem Alacak

1 dk


Geçtiğimiz senelerde Cambridge Analitica ile beraber soruşturma yaşamış Facebook, yaklaşan seçim için tedbir aldığını açıkladı. 3 Kasım tercihleri için Facebook doğrulusunda özel sistem geliştirildi.

Facebook, 3 Kasım seçimleri amacıyla tedbir aldı

2 milyardan çok kullanıcıya hizmet veren Facebook, yakın vakitte gerçekleşen birtakım olaylara araya girmek edememişti. Yeni Zelanda katliamının videolarının tekrardan yüklenmemesini engelleyemeyen şirketin sicili bir hayli kabarık.

WhatsApp ve Instagram’da süratle sunulan dezenformasyon içeriklerini de engelleyemeyerek çoğu şahıs doğrulusunda eleştiriye maruz kalan firma yapay zeka destekli çalışmalar yardımıyla kötüye tüketimi en aza indirmeyi hedefliyor. Şirketin risk altında olarak tabir ettiği ülkelerde kullandığı başka yöntemleri de 3 Kasım tercihleri amacıyla kullanılacağı biliniyor.

CEO Mark Zuckerberg, ” ABD başkanlık tercihlerinin en sıkıntısız şekilde sonlanması amacıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çalışmalarımız yardımıyla bu seçim daha sakin geçecek. ” ifadelerini kullandı. Zuckerberg ilaveten eşi Priscilla Chan ile beraber oylama ve seçim alt yapısını desteklemek amacıyla 300 milyon dolar bağış yapacaklarını açıkladı.

Ekim ayının ilk haftasında seçmenlere olumsuz etki edecek bütün gönderileri kaldıracağını bildiren şirket, bildirimler ve etiketler ile doğru seçim sonuçlarını kullanıcılar ile paylaşacağının da altını çizdi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

62
8 Paylaşım, 62 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
3
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
3
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir