Sosyal Medya

Facebook’ta NFT periyodu başlıyor! İşte Meta’nın maksadı

Metaverse’e milyarlarca dolarlık yatırım yapmayı planlayan Meta, toplumsal medya ağlarına NFT takviyesi getirmeye çalışıyor. Bir müddettir Instagram’da yürütülen NFT testleri nihayet Facebook kullanıcıları tarafından da kullanılabilecek. NFT’lerinizi Facebook’ta nasıl paylaşabilirsiniz?

Facebook, NFT için kolları sıvadı

Daha evvel Meta CEO’su Mark Zuckerberg tarafından açıklanan NFT dayanağı, artık de Facebook kullanıcılarına genişliyor. Yeni özellik, ABD’deki belli NFT sanatkarları için NFT platformlarındaki sanatlarını Facebook’ta sergilemelerine fırsat tanıyor.

Konuyla ilgili birinci açıklamayı Meta Eser Müdürü Navdeep Singh yaptı. Singh, sanatkarların dijital koleksiyonlarını Facebook’ta paylaşma fırsatı vermeye başlayacaklarını onayladı. Şimdilik ABD’deki makul bir kullanıcı kümesi tarafından test edilecek olan bu yenilik, sosyal medya ağlarının NFT desteğini artırmanın bir kesimi olacak.

TechCrunch’a konuşan Meta sözcüsü, dijital sanatkarların NFT’lerini profillerinde gösterebileceklerini doğruladı. Aslında Facebook’a bu özelliğin gelmesi, dijital varlıklar üzerinden dolandırıcılık yapmaya çalışan kullanıcıların da önünü kesmiş olacak.

Meta Eser Müdürü Navdeep Singh, NFT’lerin Facebook’ta nasıl görüneceğine dair birkaç ekran imgesi paylaştı. Facebook’taki profillere eklenecek NFT takviyesi sayesinde dijital koleksiyonlar ve sanatçı hakkında detaylı bilgi almak mümkün olacak.

Meta, Facebook için hangi blockchain’leri desteklediğini şimdi açıklamadı. Ama Instagram için Ethereum, Polygon, Solana ve Flow ağlarının kullanılabildiğini biliyoruz.

facebookta nft periyodu basliyor iste metanin maksadi 0 U8Z7wgaY

Daha evvel Instagram tarafından getirilecek yeni dayanakla birlikte NFT pazarının canlanabileceği söyleniyordu. Bu sebeple daha fazla kişi satın almak için teklifte bulunacaktı ve münasebetiyle fiyatlarında artması bekleniyordu. Şimdiye kadar bu beklenti karşılanmış üzere görünmüyor.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: https://shiftdelete.net/facebookta-nft-donemi-basliyor-iste-metanin-hedefi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu