Facebook,Gençler Arasında Popülerliğini Kaybediyor

1 dk


Mart ayında, bir grup araştırmacı Facebook’tadahili kullanım için bir rapor hazırladı. Son araştırmalar, şirketin hizmetlerinin yıllardır gençler arasında popülerliğini kaybettiğini göstermiştir.

Gençlerin Facebook ekosisteminde geçirdikleri sürenin geçen yıla göre %16 azaldığı, yaşlı insanların da sosyal ağda %5 daha az zaman geçirmeye başladığı ortaya çıktı. Ayrıca, çevrimiçi kayıt yaptıran yeni gençlerin sayısı azalmaktadır.

Facebook, 2016’nın başından beri gençler arasında popülerliğini kaybediyor. Sözde gençliğe odaklanan ürünler yaratmak. Gençler Takımı, yeni çözümler geliştirme ile meşgul.

Çalışma, şirketin gençlere sosyal ağlarına katılmaları için zorlayıcı bir neden vermediğinden bahsediyor. Sosyal paylaşım sitesinin gençler tarafından kullanımı üzerine yapılan yeni bir çalışmada; Facebook sadece bir kategoride ilk sırada yer aldı; “Yerel olaylar hakkında bilgi almak ve bölgedeki insanlarla iletişim kurmak”.

Ağustos ayında, TikTok‘un geçen yılın aynı dönemindeki sonuçlarla karşılaştırıldığında Facebook’u atladığını biliyoruz; en çok indirilen sosyal medya uygulaması oldu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

55
7 Paylaşım, 55 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
0
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
1
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
3
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
1
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir