Sıradaki içerik:

Huawei Mate 40 Pro meydana çıktı!

e
sv

Facebook, Zoom’a Rakip Oldu!

378 okunma

Salgın esnasında bilhassa evden çalışanlar videolu konferans özelliği olan programların tüketimini arttrdı. Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg de Zoom’a benzer bilhassari sahibi olan yeni hizmetleri ‘Messenger Rooms’u tanıttı. Bu yeni uygulama, önümüzdeki haftalarda dünya genelinde kullanılabilecek.

Corona virüs salgını dünyanın dört bir yanındaki insanları evden çalışmaya ve sosyalleşmeye zorladığı amacıyla görünümlü arama hizmetlerinin tüketimi son aylarda patladı.

Büyük sanal toplantılar, özelleştirilebilir arka plan gibi keyifli eklentileri yardımıyla Zoom milyonlarca kullanıcı kazanarak, tanınmış oldu.
Facebook’un daha evvelce de büyük rakiplerini alt etmek amacıyla, onların bilhassarini taklit ettiği biliniyor.

Şimdi de karantina sürecinde çok çokkullanılan Zoom programı amacıyla aynı hal söz konusu.

Zaman Sınırı Olmayacak

Teknoloji devinin CEO’su Mark Zuckerberg Messenger programının ‘Messenger Rooms’ isimli yeni bir video konferans sürümü oluşturduğunu açıkladı.

Videolu açıklamasında Zuckerberg, yeni hizmetin kullanıcıların vakit sınırı olmaksızın, aynı anda elli şahısyle toplantı yapmasına imkan tanıyacağını söyledi. Zoom’un bedava sürümü 100 şahsa kadar izin sağlıyor fakat maksimum kırk dakika görüşme yapılabiliyor.

360 Derece Sanal Arka Plan

Facebook kullanıcıları, Facebook hesabı olmayanları bile Messenger Rooms’a çağrı edebilecek. Hem de Zuckerberg, Zoom’da bulunduğu gibi sanal arka planların da kullanılabileceğini belirtti.
Facebook’un sanal arka planları 360 dereceyi kapsayacak ve bu tecrübesi bir ileri düzeye taşıyacak.

Messenger Rooms’a şu anda Messenger programı ya da ana Facebook platformu üzerinden erişilebiliyor. Şirketin başka programları olan Instagram ve WhatsApp’a da yakın vakitte eklenmesi bekleniyor.
Bu yeni servis, bu hafta birtakım ülkelerde kullanılmaya başlanacak ve önümüzdeki haftalarda da dünya genelinde genişletilecek.

WhatsApp’a da Yeni Güncelleme Gelecek

Facebook ayrıca, pandemi esnasında kullanımda büyük bir artış gören sahip olunan video hizmetlerini de genişleteceğini ifade etti. Zuckerberg, programlarında her gün 700 milyondan çok bireyin video görüşmelerine katıldığını ve son aylarda çoğu ülkede tüketimin iki katından çok arttığını söyledi.

Şirket, mobil mesajlaşma servisi olan WhatsApp’ta aynı anda bir video görüşmesine katılabilecek maksimum şahıs miktarını dörtten sekize çıkararak işe başlayacak. Zuckerberg açıklamasında, bu güncellemenin önümüzdeki hafta bağlayacağını da ifade etti.

Hem de Zuckerberg, Zoom’un saklılık ve emniyet konusundaki süren tartışmalarına karşılık olarak ‘WhatsApp’ın uçtan uca şifreli görünümlü arama hizmeti’ bulunduğunun altını çizdi.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.