Facebook Zihin Okuma Cihazını Satışa Çıkaracak

2 dk


Sosyal medya devi Facebook’un zihin okuyan bir aygıt üstünde çalıştığı meydana çıktı. Şirkette oluşturulan bir toplantının sızdırılan ses kaydı saklı yürütülen projeyi meydana çıkardı.

Facebook’un çalışanlarıyla özel olarak yaptığı toplantının ses kaydını kimin sızdırdığı bilinmiyor. Fakat kayıtlar BuzzFeed News adlı haber sitesinde yayınlandı. Toplantıda zihin okuma aygıtı ve bu aygıtın satışına dair planların konuşulduğu anlaşılıyor.

Facebook zihin okuma cihazını satışa çıkaracak


Ses kaydına göre Facebook baş teknoloji sorumlusu Mike Schroepfer toplantıda, bir sinir algılayıcı vasıtasıyla düşüncelerin, bir video oyununa aktarılabildiğini söylüyor. Bu teknoloji yardımıyla zihinde yer alan düşünceler bir oyunda gerçeğe dönüşebiliyor. Düşünceler bilgisayara bir komut girdisi olarak kullanılabiliyor. Ürünün pazara çıkmasından evvelce Schroepfer doğrulusunda birtakım endişelerin bulunduğu da kayıtlara yansıyor.

Baş teknoloji sorumlusu kaydın devamında, doğru yoldan yapılacak itimat ve büyüme adımlarının mühim bulunduğunu belirerek, “Bu teknolojinin olumsuz tarafları, deneyimlenmeden kullanılsın.” dedi.

Sızdırılan bu ses kaydı ile Facebook tarafından geliştirilen zihin okuma cihazı gün yüzüne çıkmış oldu. Buna dayanak olarak da firmanın geçtiğimiz sene CTRL-Labs isimli sinirsel arayüz çalışmaları yapan girişimi 1 milyar dolara satın alması gösteriliyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

53
7 Paylaşım, 53 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
3
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
0
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
0
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir