Sıradaki içerik:

iOS 13.5.1 Güncellemesi Geldi! Yenilikler Neler?

e
sv

Facebook Venue: Canlı Yayın Uygulaması!

avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Corona virüsü sebebiyle internet kullanımı hızla artmaya devam ediyor. Sosyal medya kullanıcıları boş zamanlarını canlı yayınlara katılarak değerlendiriyor. Yeni nesil canlı yayın platformu Facebook Venue duyuruldu.

Facebook, Venue ile Twitter’a rakip olacak!


Kullanıcıların canlı yayınlarda analistler, gazeteciler ya da yetkililer ile iletişime girmesini amaçlayan yeni uygulama, oluşturulan yorumları yine inceleyebilmek amacıyla kaydırma ya da arama gerçeklştirmeyi durdurma olanağı sağlayacak.

İlk olarak NASCAR adı verdiği yarışlar ile karşımıza çıkacak olan uygulama, eksper şahıslar ile kullanıcıların daha çok iletişim ortamında olmasını hedefliyor. Bu sayede rakibi Twitter’ın önüne geçmeyi planlayan Facebook, eski popülerliğini kazanmayı amaçlıyor.

Canlı yayınlarda kullananlara anket, soru gibi imkanlar sağlayacak olan program kullanıcıların etkinliklere daha çok dahil olabilmesine imkan tanıyacak. Facebook yetkilileri, “Günümüzde canlı yayınlar her ne kadar anlık olarak aktarılsa da kullanıcıların tam manasıyla katılım sağlamasına imkan tanımıyor. Canlı yayın izleyicileri genel olarak başka izleyiciler ve eksperlarla etkileşime girmek istiyor. Bu nedenden ötürü yeni kuşak canlı yayın programmızı geliştirdik” dedi.

Yapılan incelemelere göre insanların yüzde 94’ü televizyon izlerken akıllı telefonlarını da kullanıyor. Facebook Venue, izleyicilerin ilgisini çekebilmek adına eksper yorumcular An(Moment) özelliğini kullanarak kullanıcıların belli bir bölüme odaklanmasını sağlayacak.

Şimdilik yalnızca ABD’de yayınlanan programın ülkemizde ne vakit indirilebilir olacağı şimdilik bilinmiyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.