Sıradaki içerik:

LG, 38 ”38WN95C-W” Monitörü 170Hz Yenileme Hızıyla Sunuluyor!

e
sv

Facebook’un Yeni Tasarladığı Zihin Okuyan Gözlük!

avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Giyilebilir teknoloji ürünlerinde şaşırtan çalışmalar gelmeye devam ediyor. Bu sefer de Facebook, zihin okuyan gözlük modeli kendisini gösterdi. Dikkat çeken akıllı gözlük modeli, akıllara diğer çalışmaları da getirdi.

Halihazırda Google ve Apple tarafından bu alanda çalışma yapıldığı biliniyor. Ancak ortaya çıkan yeni bilgilerde, bilinenin ve beklenenin dışında bir gözlüğün gelebileceği görüldü. Böylesine bir gözlüğün, zihin okuyabilme yeteneğiyle nasıl kullanılacağı bilinmiyor.

Facebook, zihin okuyan gözlük ile gündemde

Ortaya çıkan belgelerde, Facebook’un özel bir gözlük çalışması içersinde bulunduğu belirlendi. Belgelerde firmanın, zihin okuyabilme yeteneği olan gözlüğün patentini aldığı görülüyor. Birçok insanın kullanmak istemeyeceği ürünün, denenip denenmediği bilinmiyor. Fakat özel hayatın saklılığına aykırı bir hal bulunduğu düşünülüyor.

Zihin okuyabilme yeteneğinin nasıl kazandırıldığı şimdilik belli değil. Fakat elektro sinyallerle bunun olası olup olmayacağı akıllara geliyor. Bilim kompu filminden çıkan bir gözlük gibi özelliği tespit edilen ürünün, tasarımı ise alttaki şekilde.

Akıllı gözlüğün tasarımı classic bir çerçeveli gözlüğe benziyor. Fakat görselde de gördüğünüz üzere üstünde çoğu donanım bulunuyor. Bu çalışmanın bir fikirden öte olduğunu ve patent müracaatının yapıldığını belirtmekte fayda var. Firmanın aslında bu tür bir ürünü üretip üretmeyeceği, kullanıma alıp almayacağı merak konusu.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.