Sıradaki içerik:

Coronavirus Play Store’a geliyor: uygulamaların yeni bir bölümü

e
sv

Facebook, yeni bir AI aracı kullanarak altı milyardan fazla sahte hesabı sildi

225 okunma

Facebook’ta, yapay zeka (yapay zeka) sayesinde sahtekarlık ve dezenformasyonla mücadele giderek daha fazla yapılmaktadır. Amerikan medyasına göre, sosyal ağ yanlış hesapları tespit edebilen yeni bir makine öğrenme modeli geliştirdi. Geçen yıl, bu yazılım platformdaki 6.6 milyardan fazla sahte kimliği kaldıracaktı. Çok muazzam.

Facebook’un spam gönderenleri tespit etmek için yeni bir AI aracı var ve milyarlarca hesabı zaten indirdi

Bunu başarmak için, bu yapay zeka her bir hesabın 20.000’den fazla “derin özelliğini” inceler. Sadece kullanıcı tarafından girilen ham veriler değil, her şeyden önce davranışsal verilerdir. Kiminle iletişim kurar? Ne sıklıkla? Kaç davet gönderdi? Hangi gruplarda aktif? bu gruplarda nasıl davranıyor? vb.

Bu modelin karmaşıklığı, Facebook’un şimdilik her durumda dolandırıcıların büyük çoğunluğunu geride bırakmasına izin veriyor. Facebook şu anda 2,98 milyar aktif kullanıcısının yaklaşık% 5’inin sahte insanlar olduğunu tahmin ediyor. Ve her gün, sahte hesaplar oluşturmak için milyonlarca denemeyi engellemeye devam ediyor. Sonsuz bir kavga.

Son zamanlarda, Facebook’un yıllık geliştirici konferansı F8’in iptal edildiğini açıkladığını belirtmek gerekir . Bu 5 ve 6 Mayıs 2020’de San Jose’de gerçekleşecekti.

“F8, Facebook için inanılmaz derecede önemli bir olay (…) ancak geliştirici ortaklarımızın, çalışanlarımızın ve F8’in gerçekleştirilmesine yardımcı olan herkesin sağlığına ve güvenliğine öncelik vermeliyiz” diyor Facebook’taki ortaklık direktörü Konstantinos Papamiltiadis , bir  blog notunda.

F8 konferansı her yıl Facebook için yeni ürünler, teknolojiler ve elbette geliştirme araçları sunması için bir fırsattır. Dolayısıyla bu iptal, değerli bilgilerin kaybıdır. Bu yüzden Facebook alternatif arıyor. Şirket, Livestream etkinliklerine ek olarak yerel düzeyde etkinlikler düzenlemeyi planlıyor.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.