Sıradaki içerik:

Ekran Altı Kamera Teknolojisi Huawei’ye Özel Olarak Piyasaya Sürülebilir

e
sv

Facebook Arama Sonuçlarında Wikipedia Bilgilerini Gösterecek

183 okunma

Facebook , gizlilik sorunları nedeniyle geçen yılın Haziran ayında Grafik Arama hizmetini kapattı. Bu özellik, kullanıcıların belirli anahtar kelimeler kullanarak kişi adları, yerler ve fotoğraflar gibi bir hazine bulmasına olanak tanır.

Şimdi yeni bir rapor, Facebook’un arama çubuğundan bir şey aradığınızda Wikipedia’dan bilgi görüntüleyen yeni bir özellik kullandığını gösteriyor. Gerçek bilgiler, arama sonuçlarının sağındaki bir yan panelde görünecek ve böylece kullanıcıların bu bilgileri görüntülemek için yeni bir sekmeye geçmeleri gerekmeyecektir. 

Hizmet, Wikipedia’daki makale snippet’lerine ek olarak, mevcut özelliklerinden ilgili bilgileri de gösterir. Örneğin, “COVID-19” kelimesini aradığınızda, Facebook Arama, sonuçların üst kısmındaki COVID-19 Bilgi Merkezi’nden sağ taraftaki panele bilgi kutusu yerine verileri yansıtacaktır.

Bununla birlikte, özellik her zaman belirli arama tuşlarını tanımıyor gibi görünmez. Örneğin, “anthony fauci” aradığınızda, ilgili bir Wikipedia sonucu döndürülür, ancak yalnızca “dr. fauci ”aynı bilgiyi sağlamaz. Facebook, aracın mobil web, iOS uygulaması ve masaüstü sürümlerinde pilotluk yaptığını doğruladı, ancak ne zaman halka sunulacağı açık değil.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.