Facebook, WhatsApp’a Reklam Koyacak mı?

1 dk


Facebook, WhatsApp programı içerisine reklam koymak istiyor. Bir vakitdir hem Instagram hem Facebook amacıyladeki reklam sayısında artışa giden sosyal medya platformunun sıradaki amacı WhatsApp olacak gibi görünüyor.

Facebook, WhatsApp’a reklam eklemek istiyor

Bir vakitdir mesajlaşma uygulamalarını bir araya getirmeye çalışan Facebook’un reklam planları devam ediyor. Sosyal medya platformu bu bir araya getirme işleminden derhal sonra ise WhatsApp’ın ortamında görüntülecek reklam çeşitleri ve stilleri üstünde çalışacağını söylüyor. Bir vakit evvelce de bu tür haberler çıkmış ve Facebook, buna karşın WhatsApp’a reklam koymamıştı. Ancak şirket ortamından gelen bilgiye göre ise “Durumların amacıyladeki reklamların WhatsApp amacıyla uzun vadeli bir fırsat olduğu” belirtiliyor.

Bununla beraber Facebook’un bu reklam gösterimleri amacıyla hangi tekniği kullanacağıyla alakalı detaylar da yer alıyor. Öncelikli olarak akla Facebook ve WhatsApp‘ın amacıyladeki telefon numaralarının eşleştirilmesi gelmiş. Ancak, birtakım yöneticiler bu tekniğin neticesinde WhatsApp’ı kullananların Facebook’u sileceklerinden kaygı ettiği söyleniyor. Hem de bir diğer kaygı ise şirketteki devam eden soruşturmalar ile kullananlara gelen güvensizlik duygusu.

The Information‘ın oluşturulan bildirime göre, Facebook’un WhatsApp ile beraber mesajlaşma altyapılarını birleştirmesi seneler alacak. Bu da bizlere yakın vakitte WhatsApp ortamında reklamların gösterilmeyeceği sonucunu çıkartıyor. Ancak çoğu insana göre bu gelirsiz model, Facebook’un WhatsApp’daki kullanıcı verilerini satarak uygulamadan gelir elde ediyor olmasının bir sonucu.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

43
6 Paylaşım, 43 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
2
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
3
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
3
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
3
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir