Facebook, WhatsApp’a Reklam Getirme Planına Destek Vermiyor!

2 dk


Normal para kazanma stratejisinden saptığında, Facebook’un mesajlaşma platformuna WhatsApp’a reklam ekleme planlarındaki gidişatı tersine çevirdiği bildiriliyor.

“WhatsApp, son aylarda, konuyu bilen insanlara göre, reklamları hizmete entegre etmenin en iyi yollarını bulmak için kurulmuş bir ekibi dağıttı. Ekibin çalışmaları daha sonra WhatsApp’ın kodundan silindi.”

Bu, WhatsApp’ın 1,5 milyardan fazla kullanıcısı olmasına rağmen, yakın zamanda Facebook’un toplam gelirlerine önemli bir katkıda bulunmayacağı anlamına gelir.

Facebook , küresel imparatorluğunu genişletmek ve şirket için başka bir büyük gelir hattı oluşturmak için platformun popülaritesinden yararlanmak amacıyla WhatsApp’ı 2014 yılında 19 milyar dolara satın aldı . O sırada,  WhatsApp  belirli bölgelerde yıllık 1 ABD doları abonelik ücreti ödeyerek yaklaşık 20 milyon dolar üretiyordu , ancak şirket 2016’da abonelik ücretlerini çıkardı , bu da çoğu Facebook’tan gelen para kazanma planlarına doğru daha büyük bir geçişin bir parçası olarak görüldü – reklamlar mesaj akışlarında.

Ancak, mesajlaşmayı para kazanmak , özellikle kullanıcı gizliliğini uzun süredir odak noktası haline getiren WhatsApp’ta, özellikle  standart olarak uçtan uca şifreleme gibi öğeler aracılığıyla o kadar kolay değil . 

Mantıksal odak, muhtemelen, WhatsApp Pay ve uygulamada e-Ticaret’i kolaylaştırma olacak. Ağustos ayında raporlar , Facebook’un her iki pazarda WhatsApp Pay’ın gelişini kolaylaştırmak için hem Hindistan hem de Endonezya’daki düzenleyici kurumlarla ve potansiyel iş ortaklarıyla görüştüğünü gösterdi. Bu iki bölgede 500 milyonluk bir WhatsApp kullanıcı tabanı var ve bu, Facebook’un en azından kısa vadede mesajlaşma platformundan en fazla gelir potansiyelini elde edebileceği bir yer gibi görünüyor.

Buna dayanarak, geçen Haziran ayında Facebook , satıcıları WhatsApp’taki müşterilere ve diğer sosyal platformlara bağlayan Hint e-ticaret platformu Meesho’yu satın aldı .


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

62
8 Paylaşım, 62 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
0
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
2
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
1
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
0
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
1
Gururlu Hissediyorum

11 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Merhaba bu web sitesi inan ki çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum