Sıradaki içerik:

Samsung Galaxy A42 5G Geekbench’ten Geçti: İşte Detaylar!

e
sv

Facebook,Trump’ın Yaptığı Açıklamasını ‘Yanlış İddia’ Nedeniyle Sildi!

242 okunma
avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Facebook, ABD Başkanı Donald Trump’ın yaptığı bir paylaşımı ilk kez kaldırdı. Bunun nedeniyse Trump’ın COVID-19 hastalığıyla ilgili yaptığı açıklamalardı. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Facebook yetkilileri, söz konusu açıklamanın yanlış iddialar içerdiğini belirtiyorlar.

Facebook’un kaldırdığı yazı, Trump’ın yanlış bir açıklama yaptığı ve çocukların Covid-19’a “neredeyse bağışık olduğunu” söyleyen bir Fox video klibi. Bu doğru değil; çocuklar virüse karşı bağışık değildir. Trump, klibi kişisel Facebook hesabında paylaştı.

Facebook, Covid-19 hakkında zararlı yanlış bilgiler yaymaya karşı politikasını ihlal ettiği için videoyu kaldırdığını söyledi. Bu, Facebook’un Trump gibi politikacılar tarafından platformunda yanlış beyanlarda bulunup bulunmadığına dair devam eden tartışmalardaki son gelişmedir.

Sosyal medya platformlarıyla anlaşabilen bir isim olmayan Trump, bir süre önce de Twitter’la karşı karşıya gelmişti. Yaşanan son gelişmeler, Trump’ı bir kez daha kızdıracak gibi görünüyor. Dilerseniz hemen, Donald Trump’ın Facebook’tan kaldırılan açıklamasında hangi detayların yer aldığına ve açıklamanın neden kaldırıldığına yakından bakalım.

Facebook’tan açıklama

Konuyla ilgili olarak bir Facebook sözcüsünden açıklama geldi. Sözcü, söz konusu paylaşımda koronavirüs salgınıyla ilgili yanlış iddiaların olduğunu açıkladı. Bu durumun dezenformasyona neden olabileceğini ifade eden sözcü, paylaşımın Facebook politikalarına da aykırı olduğunu bu yüzden de kaldırıldığını söyledi. Bu gelişmeyle birlikte Facebook, Donald Trump’ın bir paylaşımını tarihte ilk kez kaldırmış oldu.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.