Sıradaki içerik:

Facebook, Messenger’a Yeni Özellikler Getiriyor

e
sv

Facebook Tasarımında Değişiklikler Yapıyor!

avatar

Oğuzhan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Facebook bir süredir ABD’de yaşanan protestolara sessiz kalmasıyla eleştiri oklarının hedefindeydi. Facebook her şeye karşın yeni pek çok özelliği deniyor. Ünlüler ya da markalar amacıyla açılan Sayfalar, Instagram ve Twitter gibi görünmeye başlıyor. Facebook Sayfalar amacıyla dizayn değişikliğine gidiyor.

Facebook Sayfalar dizaynı değişiyor

Sosyal medya devleri vakit vakit dizayn değişikliği yaparak kullanıcılarını değişik şekillerde karşılıyor. Facebook’da Sayfalar amacıyla dizayn değiştiriyor. Yeni sistem ile beraber takipçi sayıları vurgulanıyorken zevkler ortadan kalkıyor. Şu an amacıyla test adımında olan bu görünüm, ilk olarak ünlülerin hesaplarında kullanıldı.

Eski ve yeni sisteme bakıldığında bariz farklar bulunuyor. Bunlardan ilki Instagram ve Twitter sisteminde de gördüğümüz gibi profil fotoğrafının ortada vurgulu bir şekilde yer alması.

Bir profil sayfası gibi görünün bu yeni sistemde Sayfanın açıklaması, şahsi profillerdeki biyografi kısmına benzetilmiş durumda. Yenilikler arasında arka taraftada değişiklikler mevcut.

Facebook belirli Sayfa sahiplerine ya da yöneticilerine yeni hesap idaresi özelliklerine erişim sağlıyor. Kişisel profilleri ve herkese açık sayfalar arasında gezinmek bundan sonra daha basit ve yönetici erişim izinlerini atamak ve yönetmek de daha basit duruma geliyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.