Facebook Siyasi Reklamları Kaldırma Kararı Aldı!

1 dk


Sosyal medya devi Facebook, 3 Kasım 2020’de yapılması planlanan ABD başkanlık seçimlerinden önceki 7 günde siyasi reklamlar ve kampanyalarına izin verilmeyeceğini duyurdu. Konuyla ilgili konuşan Facebook kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, “Bu her zamanki gibi bir iş değil” ifadelerini kullandı.

Facebook siyasi tanıtımlar amacıyla tedbir alıyor


Attığı bir gönderide Zuckerberg, şirketin seçimlerden evvelceki haftadan itibaren siyasi tanıtımları kabul etmeyeceğini açıkladı. Ülkede potansiyel olarak sivil kargaşalara yol açabilecek bölünmelerden kaygı duyduğunu ifade eden CEO, Facebook’un oylar sayılmadan evvelce zaferini ilan etmeye çalışacak adayların gönderilerini de yasaklayacağını belirtti.

Öte yandan atılan bu adımlar, firmanın ileride seçimlere bakış açısının ne olacağına yönelik emsal fikirler oluşturabilir. Zira Facebok, Başkan Donald Trump’ın Kuzey Karolina vilayetinde seçmenlere yasa dışı şekilde iki kez oy kullanmalarını ifade eden videoları kaldırmıştı. Ve ilaveten söz hususu videoların seçmen sahtekarlığına yol açarak politikalarını ihlal ettiğinden bahsetmişti.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

53
7 Paylaşım, 53 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
1
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
3
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
2
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
0
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
2
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir