Sosyal Medya

Facebook profilime kim baktı (Nasıl öğrenilir?)

Tüm dünyanın en tanınan toplumsal medya platformlarından biri olan Facebook, kullanıcılarına özgür bir ortam sunmasıyla biliniyor. Ama kullanıcıların profillerini stalklaması (veya gözetlemesi) konusunda kimi sonlara sahip. Pekala Facebook profilime kim baktı, Facebook profilini gözetleyen görülebilir mi?

Facebook aslında kurulduğu tarihten bu yana, kullanıcıların kapalılığını en çok önemseyen platformlardan biri. Bundan ötürü profil gözetlemeyi yasakladı yahut kullanıcılara çeşitli bariyerler koyma (hesabı kilitleme gibi) hakkı tanıdı. Facebook profiline bakanları gösteren uygulamalar gerçek mi?

Facebook profilime kimin baktığını bulabilir miyim?

Facebook ve Instagram üzere tanınan toplumsal medya uygulamalarının kullanıcıları tarafından en çok merak edilenlerden biri, profillerini görüntüleyen şahısları denetim etmektir. Fakat Facebook için profilinize kimin baktığını görmenin mümkün olmadığını söyleyelim.

facebook profilime kim bakti nasil ogrenilir 0 GdDJQbIQ

Kullanıcılardan gelen ağır isteğe karşın Facebook bu özelliği hiçbir vakit sunmadı. Şirketin bu bahisle ilgili olarak çok net bir hali olduğunu söyleyebiliriz: Öteki profilleri gözetleyen hesapları göstermeyeceğini söylüyor. Yardım Merkezi’nde yer alan açıklama şu halde:

Facebook, profilinize kimlerin baktığının izlenmesine müsaade vermemektedir. Bu fonksiyonu üçüncü şahıs uygulamaları da sağlayamaz. Bu özelliği sunduğunu tez eden bir uygulamayla müsabakanız halinde lütfen uygulamayı şikayet edin.

Sizi ve arkadaşlarınızla ilgili aktiflikleri yahut kümeleri takip eden bireyleri anlamanın kimi yolları bulunuyor. Lakin tekrar de Facebook profilinizi kimin görüntülediğini görmek imkansız üzere duruyor.

Facebook profilime kim baktı uygulamaları gerçek mi?

Facebook tarafından resmi bir özellik sunulmadığı için, kullanıcılar stalklama programlarını tercih etmekte. Fakat kullanıcı bilgilerini toplayan bu web siteler yahut uygulamalar, Facebook tarafından sıkça engelleniyor.

facebook profilime kim bakti nasil ogrenilir 1 N6NeCkiT

Facebook profilinizi görüntüleyen hesapları gösteren uygulamaları kullanmamanızı tavsiye ediyoruz. Facebook hesabınızın kapalılığını ve güvenliğini riske atan bu üslup yazılımlar, bilgilerinizi satma potansiyeline sahip. Ayrıyeten Facebook kimliğiniz ve şifrenizle oturum açtığınızda, uygulama sahipleri Facebook hesabınızdaki her şeye erişebilir.

Beğenileriniz ve tercihleriniz üzere ferdî datalarınızı reklam şirketlerine satan bu uygulamalar, bilgisayar korsanları tarafından Facebook hesabınızı hacklemek, şifreyi değiştirmek ve kendi içeriklerini yayınlamak için de kullanılabilir.

Fiyatlı Facebook profiline bakanları gör uygulamaları işe yarıyor mu?

Google Play ve App Store üzere resmi mağazalara yüklenen profilime bakanlar uygulamaları, katiyen işe yaramamakta. Ayrıyeten Facebook giriş bilgilerinizi de kullanarak datalarınızı tehlikeye atmakta. Fiyatlı yahut fiyatsız fark etmeksizin, profilinize bakan şahısları görmeniz mümkün değildir.

facebook profilime kim bakti nasil ogrenilir 2 IUm3ebKn

Bu biçim bilgiler yalnızca Facebook sunucularında depolandığı için, Facebook’un sunacağı bir özellik haricindeki başka yollara güvenmemek gerekiyor. Paranızı kaybetmek istemiyorsanız fiyatlı Facebook profiline bakanları gör uygulamalarından uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

Pekala, siz Facebook profilime kim baktı mevzusuyla ilgili ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından yahut SDN Forum‘dan bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: https://shiftdelete.net/facebook-profilime-kim-bakti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu