Sosyal Medya

Facebook pes etti: Apple ve Spotify’a rakip olmayacak!

Facebook, tek bir gönderi çeşidinde ilerlemek yerine bünyesine daima yenilikler ekliyor. 2000’li yılların ortasında yalnızca yazı ve fotoğraf paylaşılan platforma geçen yıl podcastler bile dahil olmuştu. Bununla birlikte Snapchat’ten Spotfiy’a kadar her platforma gelen Öyküler özelliği de Facebook’a uzun vakit evvel geldi. Lakin Facebook, bu sefer geri çekilmeyi seçiyor. Açıklanan adım ile şirket, Apple ve Spotify’a bir hususta rakip olmayacak.

Facebook, podcast özelliğini kaldırıyor

Bir yıl evvel kullanıma sunulan podcast özelliği sayesinde herkesin arkadaşlarıyla podcastlerini paylaşması mümkündü. Bu özellik, diğer yerde paylaşılan podcastlere link vermekten farklı olarak kullanıcıların direkt olarak Facebook’a yükleme yapmasını sağlıyordu. Lakin Facebook’un hem bir podcast platformu olarak görülmemesi, hem de podcastler Facebook arkadaşlarıyla sonla kaldığında mana söz etmediği için özellik kaldırılıyor.

facebook pes etti apple ve spotifya rakip olmayacak 0 NLzgUEnp

Şayet hala Facebook kullanan ve podcast dahi yayınlayanlardansanız, bu hafta içerisinde yeni bir kısım yayınlamanız engellenecek. Şirket, bu kararı şu sözlerle açıkladı: “Sunduğumuz özellikleri daima olarak kıymetlendiriyoruz, böylelikle en manalı tecrübelere odaklanabiliyoruz.”

Facebook daha evvel Clubhouse gibisi özelliğini de denemişti lakin Clubhouse’ın havası çabuk sönmüş, beraberinde fikri kopyalayan platformlar da özelliği pek sürdürememişti. Facebook hala Clubhouse’a misal olan özelliğini sürdürüyor olsa da bunun da uzun müddet dayanmaması mümkündür.

Sizler Facebook’ta podcast özelliğini kullanıyor muydunuz?

Kaynak: https://shiftdelete.net/facebook-pes-etti-apple-ve-spotifya-rakip-olmayacak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu