Sıradaki içerik:

Crysis Remastered, Nintendo Switch İçin Görücüye Çıktı

e
sv

Facebook, Messenger’a Yeni Özellikler Getiriyor

avatar

Oğuzhan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dünyanın en büyük sosyal medya şirketi olan Facebook, Messenger programında gizliliği artıracak yeni özellikler geliştiriyor. Bunlar arasında uygulama kilidi ve yeni gizlilik ayarları var.

Son senelerde gizlilik skandalı denilince akla gelen ilk firmalardan biri olan Facebook, bu imajı üstünden atmak amacıyla gerektiğince yoğun bir çaba sarf ediyor. Bu nedenle oluşturulan çalışmaların meyveleri de yavaş yavaş görülüyor.

Firmanın blogunda oluşturulan bir açıklamayla Facebook Messenger’ın yeni gizlilik özellikleri tanıtıldı. Artık uygulama kilidi ve yeni gizlilik ayarlarıyla bilgilerimizi daha iyi koruyabileceğiz.

Messenger Uygulama Kilidi ve Gizlilik Ayarları

Uygulama Kilidi yardımıyla Messenger’ınıza bir emniyet katmanı daha ekleyebiliyorsunuz. Böylece başkalarının mesajlarınıza erişimi daha da zor duruma gelmiş oluyor. Bu isteğe bağlı özellik yardımıyla birileri telefonunuzu ödünç alıp mesajlarınızı karıştıramıyor.

Bu özellik telefonunuzda yer alan güvenlik sistemlerini kullanabiliyor. Yani parmak izinizi ya da yüz tanımayı Messenger programının kilidini açmak amacıyla geçerli teknik olarak seçebiliyorsunuz. Şu anda iPhone ve iPad’de kullanılabilen özellik önümüzdeki aylarda Android’e de gelecek.

Messenger uygulama kilidi nasıl aktifleştirilir?

Öncelikle özelliği şu anda Apple cihazlar dışında kullanmanın olası olmadığını hatırlatmak gerekiyor. Yenilenen Gizlilik seksiyonuna girdiğinizde ayarlar ve özelliklere rahatlıkla erişebiliyorsunuz. Bu ekranda Uygulama Kilidi de yer alıyor. Yani yapmanız gereken şey sadece iki dokunuş.

Öte yandan Facebook’tan gelen bildirime göre yeni geliştirilecek olan emniyet önlemleri ve saklılık seçenekleri de gelecekte bu sekme altında yer alacak. Benzer özellikler yakın vakitte Android cihazlara da eklenecek. Gizlilik ayarlarını tek merkezden gerçekleştirme olası olacak.

Facebook ilaveten kullanıcılarının en çok istediği şeyler arasında gelen kutuları ve aramalar üstünde daha çok denetim sahibi olmanın yer aldığını ifade etti. Bu nedenle da kimlerin direkt olarak erişim kurabileceğine, dosya gönderebileceğine ve kimlerin arayıp arayamayacağına dair yeni denetimler üstünde çalıştıklarını açıkladı. WhatsApp ve Instagram’daki görüntü buzlama aynısı özelliklerin de Messenger’a geleceği ifade edildi.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.