Sıradaki içerik:

Huawei P40 Lite 5G Açıklandı

e
sv

Facebook Messenger Rooms’u Kullanıma Sürdü

avatar

Oğuzhan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Video konferans uygulamaları hapsetme sırasında popülerlik kazandı, bu nedenle teknolojideki büyük isimler mevcut uygulamalarını geliştirmekle veya yenilerini önermekle meşgul oldu.

Bu özellikle Facebook’ta geçen ay Messenger Rooms’u beta olarak tanıttı. Facebook dün önümüzdeki günlerde bize ulaşması gereken işlevselliğin küresel olarak piyasaya sürüleceğini duyurdu.

Facebook, Zoom ile rekabet etmek için Messenger Rooms’u başlattı

Messenger Rooms’un özelliği, herhangi bir zaman sınırı olmaksızın 50 kişiye kadar görüntülü görüşme yapmanıza izin vermesidir. Facebook üyeleri sohbet odaları oluşturabilir ve odaların bağlantısını özel mesajla veya daha genel olarak bir kamu yayınıyla belirli kişilerle paylaşabilir.

Özellikle Messenger Odaları’ndan bir diğeri: Bir sohbete katılmak için bir Facebook hesabınızın olması gerekmez. Bağlantıyı bir web tarayıcısından açmanız yeterlidir.

Görüşmelerde filtreler, tema ekleme veya 360° arka planlar gibi çeşitli özellikler bulunuyor.

Gizlilikle ilgili olarak, Facebook, odaların ne seslerinin ne de videolarının reklam amacıyla kullanılmamasını sağlıyor. Ancak, uçtan uca şifrelemenin mevcut olmadığını unutmayın.

Odalar, Facebook ve Messenger’ın iOS ve Android uygulamalarından oluşturulabilir. Kısa süre sonra Messenger’ın masaüstü sürümünden Oda sohbetlerini başlatmak da mümkün olacak. Microsoft Mağazası ve Mac App Store’da bulunur. Ancak şimdilik sadece Kuzey Amerika için geçerli.

Dünya genelinde Facebook kullanıcıları Messenger’dan bir oda oluşturabilir ve Kuzey Amerika’daki kullanıcılar Facebook’tan bir oda oluşturabilir. Ayrıca, küresel olarak bir odada en fazla 50 kişiyi ağırlama yeteneğini kullanmaya başlıyoruz. Önümüzdeki aylarda Messenger Odalarına daha fazla özellik eklemeye devam edeceğiz. Umarız Messenger Rooms, her yerde insanların nerede olurlarsa olsunlar sevdikleri insanlarla daha fazla bağlantıda kalmalarını sağlar.

Facebook
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.