Sıradaki içerik:

Facebook’un Yeni Tasarladığı Zihin Okuyan Gözlük!

e
sv

Facebook, Irkçılık Tartışmalarını Sonlandırmak İçin Önerilerini Paylaştı!

avatar

Çağrı

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Sosyal medya devi Facebook, son günlerde topluluklarda oluşan ırkçı ve sosyal problem tartışmalarının yönetimi için önerilerde bulundu. Şirket, yöneticilerin izlemesi gereken bazı tavsiyeleri paylaştı.

Facebook’un sosyal kargaşadaki artışa yönelik çabaları politikalarını gözden geçirmenin ötesine geçecek . Şirket, grup operatörleri için ABD ve diğer birçok ülkeyi sürükleyen Kara Hayat Meselesi protestoları gibi “ırk ve sosyal meseleleri” ele almalarına yardımcı olacak öneriler The Verge aracılığıyla ) yayınladı. Mantıklıdırlar, ancak ırkçılık karşıtı aktivizm ve yaklaşmakta olan ABD başkanlık seçimleri arasında giderek politik hale gelen tartışmalara doğrudan yanıt vermek için açıkça inşa edilmişlerdir.

Geçtiğimiz günlerde Amerika Birleşik Devletleri’nde George Floyd isimli vatandaşın polis tarafından öldürülmesi, hem ABD içinde hem de dünyada büyük tepki toplamıştı. ABD’de ve dünya genelinde birçok ülkede insanlar, ırkçılık karşıtı protestolar düzenleyerek tepkilerini dile getirmeye devam ediyorlar.

Facebook’tan tartışmaların Bitmesi için Öneriler:

Sosyal medya devi Facebook, platformda bir topluluğun yöneticisi olan kişilere topluluklarını ırkçı ve sosyal problemlere karşı nasıl yönetmeleri gerektiğini anlatan bir takım öneriler verdi. Platform, bu konuda Facebook’un kullanımda olan bazı araçlarını da yöneticilere önerdi.

Facebook’un yöneticilere sunduğu öneriler, bir yönetici olarak herhangi bir tartışmayı sonlandırmadan önce herhangi bir konu hakkında olduğu gibi tartışma konusunu da önemsemeniz gerektiğiyle başlıyor. Şirket, topluluğunuzun ırk ve sosyal problemler hakkındaki tartışmalara nasıl yaklaşması gerektiğini belirlemeniz için araştırma yapmanızı da istiyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.