Facebook Hintli Şirket Jio’ya 5,7 Milyar Dolar Yatırım Yaptı

1 dk


Facebook, Hindistan konglomerat Reliance Industries’in daha geniş portföyünün bir parçası olan Jio Platforms’a 5,7 milyar dolar yatırım yaptığını açıkladı. Sosyal medyanın bir blog yayınına göre, Facebook’u en büyük azınlık hissedarı yapan anlaşmanın arkasındaki ana neden, JioMart ve WhatsApp güçlerini “insanların işletmelerle bağlantı kurmalarını, alışveriş yapmalarını ve sonuçta kesintisiz bir mobil deneyimde ürün satın almalarını” sağlamaktır. .

Facebook, tekstil işinde yeni müşterilere ulaşmak için WhatsApp’ı kullanarak bir ailenin bu imajını paylaştı

Sohbet platformunun sohbet yeteneklerinin ötesine geçmesi mobil dünyada haber değildir. Çinli dev Tencent, bir milyardan fazla kullanıcının iletişim kurmasına, çevrimiçi alışveriş yapmasına ve hatta çevrimdışı ödeme yapmasına olanak tanıyan devasa bir platform olan WeChat’ın sahibidir.

Hindistan pazarına yatırım yapan Facebook sürpriz değil – WhatsApp’ın ülkede 400 milyondan fazla kullanıcısı var. Gelir Sorumlusu David Fischer ve Hindistan Başkan Yardımcısı ve Genel Müdür Ajit Mohan, bazı rakamlar ortaya çıkardı – dört yıldan az bir sürede, Jio çevrimiçi 388 milyondan fazla insan getirdi ve sadece son beş yılda yarım milyarın üzerinde insanlar internete eriştiler.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

65
8 Paylaşım, 65 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Nefret Ettim Nefret Ettim
3
Nefret Ettim
Şaşırdım Şaşırdım
1
Şaşırdım
Yanlış Yanlış
0
Yanlış
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Buldum Komik Buldum
2
Komik Buldum
Gururlu Hissediyorum Gururlu Hissediyorum
0
Gururlu Hissediyorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir