Sıradaki içerik:

En Basit Haliyle GameStop Krizi Nedir?

e
sv

Facebook Denetim Kurulu, Ilımlı Bir Tutum Sergiliyor

1848 okunma

Facebook denetim kurulu, ilk kararlarını açıkladı. Kurul, daha önce; nefretşiddetkışkırtma söylemi ve sağlık konuları hakkında muğlak söylem bulunduğu nedeniyle kaldırılan gönderiler için yeniden karar verdi. Bu sebeplerden dolayı kaldırılan içeriklerin çoğu için platforma geri yükleme kararı alındı.

Facebook kaldırdığı içeriklerden geri adım attı

Facebook’un geçen sene kurduğu bağımsız denetleme kurulu, Aralık ayında ilk araştırma konusunu ele almıştı. Sosyal medya platformundan kaldırılan içeriklerin tekrardan değerlendirildiği bu araştırmanın neticesi ise açıklandı. Kurul, ılımlı bir tutum göstereceğinin ilk sinyallerini bu kararla verdi.

Facebook kontrol kurulu, daha evvelce kaldırdığı çoğu içerik ile ilgili tekrardan yükleme kararı aldı. Sosyal medya devinin geri ismim attığı dört mühim içerikte ise COVID-19 ile ilgili muğlak söylem, nefret söylemi ve çıplaklık bulunuyordu.

Danimarka eski başbakanı konu hakkında açıklama yaptı

Kurulun dört eş başkanından biri olan Danimarka eski başbakanı Helle Thorning-Schmidt de basına konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Thorning-Schmidt; kurulun, Facebook içeriğinin bağımsız kontrolünü sağlama noktasında kritik bir rol aldığını ve uzun vadede daha işlevsel hale geleceğine inandıklarını belirtti.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.