Sıradaki içerik:

Asus, Unity ile ortaklığını Duyurdu: ROG Phone III

e
sv

Facebook’tan Eskilere Temizlik İçin Araç Geliyor

avatar

Oğuzhan

 • e0

  Mutlu

 • e0

  Eğlenmiş

 • e0

  Şaşırmış

 • e0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Facebook, tüm eski yayınları tek bir yerde arşivleyecek ve silecek Etkinliği Yönet aracını başlatıyor. Artık başkalarının Facebook’ta görmesini istemediğiniz, ancak yine de saklamak istediğiniz içeriği arşivlemenize olanak tanır.

Facebook ayrıca aradığınızı sıralamanıza ve bulmanıza yardımcı olacak filtreler geliştirdi, örneğin belirli kişilerle veya belirli bir tarih aralığına uyan yayınlar.

Belki de üniversiteden sonra iş piyasasına yeni girdiniz veya belki eski bir ilişkiyi unutmaya çalışıyorsunuz, Facebook işlerin değiştiğinin farkında ve Facebook’taki varlığınızı düzenlemenize yardımcı olmak istiyor, böylece kişiyi daha doğru bir şekilde yansıtıyor.

Facebook tüm eski yayınlarınızı kolayca silmek için bir araç açıyor

Facebook bunun için eski yayınları tek bir yerde arşivlemenizi ve silmenizi sağlayacak Etkinliği Yönet aracını başlatıyor.

Artık başkalarının Facebook’ta görmesini istemediğiniz, ancak yine de kendinize saklamak istediğiniz içeriği arşivleyebilirsiniz.

Örneğin, lisedeyken oluşturduğunuz bir yayını arşivleyebilir ve yine de eğlenceli bulabilirsiniz, ancak başkalarının görmemesini tercih edebilirsiniz. Etkinliği yönetmek, artık istemediğiniz yayınları çöp kutusuna koymanıza da olanak tanır. 

Çöp kutusuna yerleştirilen yayınlar kalıcı olarak silinmeden önce 30 gün boyunca orada kalacaktır. Daha önce manuel olarak silmeyi veya geri yüklemeyi seçmediğiniz sürece bu. Bu nedenle, fikrinizi değiştirmeniz durumunda biraz boşluğunuz olacaktır.

Facebook, mobil cihazda Etkinliği Yönet aracını başlatarak başlayacak. Ardından, gelecekte diğer platformlarda kullanılabilir hale getirecektir. Bu araç için yeni özellikler oluşturmaya devam edecektir. Bu, herkesin dijital ayak izini sosyal platformda yönetme ihtiyacını karşıladığından emin olmak için.

Son zamanlarda, Facebook Messenger’ın kullanıcılarını tehlikeli profillerden korumayı amaçlayan yeni bir pratik özellik aldığını belirtmek gerekir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.