Sıradaki içerik:

Huawei, HarmonyOS İle Akıllı Telefonunu Piyasaya Sürecek

e
sv

Facebook Eski Tasarımına Elveda Ediyor

avatar

Oğuzhan

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Facebook, Mayıs ayında kullanıcıların hizmetine sunmuş bulunduğu yeni arayüzünü mecburi duruma getiriyor. Tarayıcı üzerinden hesaplarına giriş yapan kullananlara bildirim gönderen Facebook, eski Facebook arayüzünün Eylül ayı itibarıyle kullanılamayacağını açıkça belirtiyor.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook, Mayıs ayı ortamında yeni bir kullanıcı arayüzünü hizmete sunmuştu. Dileyen bütün kullanıcıların deneyimleyebildikleri bu arayüz, daha güncel bir görünüme sahipti. Facebook geliştiricileri, eski Facebook tasarımını kullanmak isteyen kullananlara da baskı yapmıyor, kullanıcıların istedikleri arayüzü kullanmalarına imkân tanıyordu. Yapılan son açıklamalara göre bu durum, kısa bir vakit sonra değişecek.

Eğer son zamanlarda rastgele bir internet tarayıcısını kullanarak Facebook hesabınıza giriş yaptıysanız, Facebook’tan bir bildirim almış olma ihtimaliniz yüksek. Bu bildirim, Facebook’un eski tasarımının 1 Eylül itibarıyle kullanılmaz olacağı ile alakalı küçük bir bilgi paylaşımı yapıyor. Yani Facebook’un classic tasarımı, 1 Eylül itibarıyla erişilemez duruma gelecek. Kullanıcıların bütünü, Facebook’un yeni tasarımıyla yollarına devam edecekler.

Facebook, kullananlara gönderdiği bildirimle bu kararın nasıl uygulamaya koyulacağına değinmiyor. Yani eski tasarımın kullanımdan kaldırılmasının bir anda mı gerçekleşeceği yoksa bölgeler durumunda mi uygulanacağı şimdilik net değil. Fakat şu bir gerçek ki Eylül ayı, Facebook’un eski tasarımının öldürüldüğü ay olarak tarihe yazılacak.

Bu arada, Facebook’un tasarımla alakalı aldığı bu yeni kararı görebileceğiniz diğer bir yer daha var. Eğer tarayıcı üzerinden hesabınıza erişip eski arayüze geçiş yaparsanız, sağ üst menüde bu konuyla alakalı bir uyarının yer aldığını göreceksiniz. Bu uyarıda da tıpkı açıklamada bulunduğu gibi eski Facebook tasarımının Eylül ayı itibarıyla kullanılamayacağına değiniliyor. Kullanıcıların bu kararı nasıl karşılayacaklarını ise önümüzdeki günler gösterecek.

Facebook’un eski arayüzü işte böyleydi

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.