Genel

Facebook, Beat Games’i Satın Aldı

Facebook’a ait bir girişim olan Oculus, yaptığı açıklamada, bu teknolojiyi daha geniş kitlelere yaymak isteyen başarılı sanal gerçeklik video oyunu “Beat Sabre” yi tasarlayan Beat Games stüdyosunu satın aldığını söyledi.

Rift ve Quest VR (sanal gerçeklik) gözlükleri yapan Oculus, Prag odaklı Beat Games’i satın alma anlaşmasının finansal şartlarını açıklamadı.

Oculus’un sanal gerçeklik içeriği direktörü Mike Verdu bir blogda, “Beat Games, sanal dünyayı dünyadaki daha çok insana sunma arayışımıza katılıyor” dedi.

Ayrıca “Beat Games’in başarıları etkileyici, fakat Facebook ve Beat Games ekibi VR, oyunlar ve müzikle uygulanabilecek daha çok şey bulunduğunu biliyor.” açıklamasında bulundu.

Verdu, oyunculara, stüdyonun sahip olunan bulunduğu platformlarda “Beat Sabre” içeriği ve güncellemeleri göndermeye devam edeceğine dair emniyet verdi.

Sanal oyunda, oyuncular, müziğin ritmine yaklaşan büyük küplere çarpacak olan ve bazı durumlarda de yaklaşmakta olan duvarlardan uzak durmak amacıyla aşağıya doğru eğilen ya da bükülen ışın kılıcı kullanıyorlar.

Verdu, “Sanal gerçeklik eski çeşitleri tekrardan tanımlıyor ve yenilerini buluş ediyor” dedi.

Oculus, Facebook patronu Mark Zuckerberg’in en büyük bilgisayar platformu olarak ilan ettiği sanal gerçeklik teknolojisinin benimsenmesini hızlandırmak amacıyla satın almalar dahil olmak üzere yolları araştırıyor.

Şirket, ana sosyal ağı ve başka platformları dünyada 2 milyardan çok şahsa ulaşan Facebook’un ufak bir parçası olmaya devam ediyor.

Analistler, 2019 senesinde 1,3 milyon adet Oculus Quest satışını bekliyor; bu kulaklık, geride bıraktığımız sene yasenean kulaklıklı ve sanal gerçeklikli kablosuz lenslere sahip bir kask.

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu