Kapat

Facebook Artık Herkesin Google Fotoğraflar’a Medya Aktarmasına İzin Veriyor

Artık fotoğrafları Google Fotoğraflar’a aktarmak için Facebook aracı tüm dünyadaki kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

Facebook, geçen yılın sonunda fotoğraf ve videoların Google Fotoğraflar’a aktarılabileceğini duyurdu. Araç yavaş yavaş diğer ülkelere tanıtıldı ve şimdi herkese açık. Özellikle fotoğraf ve videoların depolandığı tek yer Facebook olsaydı, kullanmaya değer.

Facebook’tan fotoğraf ve video aktarma

Google Fotoğraflar’daki anılarının bir kopyasını almak isteyen kullanıcılar artık bunları doğrudan Facebook’tan kolayca aktarabilir.

Sadece Facebook seçeneklerinde Facebook bilgilerinizi tıklayın ve ardından fotoğraf veya video kopyalarını gönderin. Hedefi seçtikten sonra, fotoğraf veya video göndermek isteyip istemediğimizi seçiyoruz. Ne yazık ki, her iki seçenek de aynı anda seçilemez. Son olarak, Google tüm işlemi onaylamanızı isteyecektir. İçeriği profilinizden doğrudan diskinize de indirebilirsiniz.

Fotoğrafları Google Fotoğraflar’a aktarma

Kullanıcılar böyle bir çözüme hayran kalacaklar. Fotoğrafları Facebook’tan internetin başka bir bölümüne aktarmak istiyorsanız, önce onları diskinize indirip tekrar yüklemenize gerek yoktur. Facebook hesabınızı kaybettiyseniz veya kapattıysanız, fotoğraf ve video kaybetme konusunda da endişelenmenize gerek yoktur. Ve profillerini portaldan kaldırmaya karar veren kişiler, tüm multimedyaları hızla Google’a aktarabilir. Yakında bunları aktarabileceğiniz daha fazla yer olacak.

Yeni araç, veri hareketliliğini artırmak ve farklı çevrimiçi platformlar arasında daha kolay aktarım sağlamak için oluşturulan Veri Aktarımı Projesi’nin bir parçasıdır. Google, Facebook, Twitter, Apple ve Microsoft buna katılıyor.

Facebook tüm eski yayınlarınızı kolayca silmek için bir araç açıyor

Son zamanlarda Facebook, tüm eski yayınları tek bir yerde arşivleyecek ve silecek Etkinliği Yönet aracını başlattı . Artık başkalarının Facebook’ta görmesini istemediğiniz, ancak yine de saklamak istediğiniz içeriği arşivlemenize olanak tanır.

Facebook ayrıca aradığınızı sıralamanıza ve bulmanıza yardımcı olacak filtreler geliştirdi, örneğin belirli kişilerle veya belirli bir tarih aralığına uyan yayınlar.

Belki de üniversiteden sonra iş piyasasına yeni girdiniz, ya da belki eski bir ilişkiyi unutmaya çalışıyorsunuz, Facebook işlerin değiştiğinin farkında ve Facebook’taki varlığınızı organize etmenize yardımcı olmak istiyor, böylece kişiyi daha doğru bir şekilde yansıtıyor

0 0 0 0 1 0