Dizi & Film

Evlilik Hazırlığı Yapan Şahısların Kesinlikle İzlemesi Gereken Düğün ve Evlilik Temalı Sinemalar

Mayıs ayının gelmesiyle başlayan düğün dönemi, evlenecek çiftlerin karnında kelebekler uçursa da bir o kadar da gerilime girmelerine sebep olabiliyor. Tam da bu nedenle gelinlikten düğün yerine, tertipten davetli listesine kadar onlarca ayrıntıyla uğraşmak zorunda kalan çiftlere ilham olacak ve düğün gerilimini bir anlığına da olsa atmalarını sağlayacak keyifli mi keyifli bir sinema listesiyle karşınızdayız. Şimdiden yeterli seyirler!

16. License to Wed / Çık Ortamızdan (2007) – IMDb: 5.2

evlilik hazirligi yapan sahislarin kesinlikle izlemesi gereken dugun ve evlilik temali sinemalar 0 XZR3VIfG

Sonsuza dek keyifli yaşayacaklarına dair birbirine kelam veren Ben ve Sadie çifti, bir an evvel evlenmek için düğün hazırlıklarına başlar. Sadie’nin aile kilisesinin başrahibi Peder Frank ise tüm ayrıntıları kusursuzca planlayan çifti şiddetli bir teste tabi meblağ. Peder, evlilik kurumunun kutsallığını korumak için kendisine gelen herkesi bir imtihandan geçirir. İmtihandan geçemeyenlerin ise nikâhını kıymaz. Peder Frank’ın Sağlam Evliliğe Hazırlık Kursu, evlenmek için her şeyi göze alan Ben ve Sadie çiftini de beklenmeyen maceralara sürükler.

15. The Wedding Planner / Darısı Başıma (2001) – IMDb: 5.3

evlilik hazirligi yapan sahislarin kesinlikle izlemesi gereken dugun ve evlilik temali sinemalar 1 6CJhcdL9

Başarılı bir evlilik planlayıcısı olan Mary Fiore, düzenlediği tüm merasimlerde şahane bir iş çıkarır. Onlarca farklı merasime imza atan Mary, beklenmedik bir olayla karşı karşıya kalır. Mary, organize ettiği bir merasimde uzunluk gösterecek olan damada âşık olur. Bu durum mesleğinde başarılı olan bir bayanı, aşk ve iş hayatı ortasında ikileme sokar.

14. Bride Wars / Gelinlerin Savaşı – IMDb: 5.4

evlilik hazirligi yapan sahislarin kesinlikle izlemesi gereken dugun ve evlilik temali sinemalar 2 JWfAzLGa

Tüm hayalleri bir gün beyaz gelinliği giymek üzerine heyeti olan Liv ve Emma’nın düğün tarihi yaklaşır. Çocukluktan beri yakın arkadaş olan ikili, evlenmek için birbirine yakın tarih seçerler. Evlenecekleri yerde yapılan ufak bir yanılgı ise keyifli mesut düğün hazırlığı içerisinde olan iki yakın arkadaşı birbirine düşman eder.

13. Monster-in-Law / Vay Kaynanam Vay (2005) – IMDb: 5.5

evlilik hazirligi yapan sahislarin kesinlikle izlemesi gereken dugun ve evlilik temali sinemalar 3 AtwCd7VW

Uzun yıllar hakikat adamı arayan Charlotte, sonunda hayallerinin erkeği olan Kevin ile tanışır. Kevin’in annesi Viola ise oğlunu kaybedecek olmanın kaygısıyla Charlotte’un kâbusu olur. Gelinini korkutup kaçırmak için her yolu deneyen Viola, uzun yıllar asistanlığını yapan Ruby’nin de takviyesi ile Charlotte’un aşkını ve tüm sabrını sınar.

12. Runaway Bride / Kaçak Gelin (1999) – IMDb: 5.5

evlilik hazirligi yapan sahislarin kesinlikle izlemesi gereken dugun ve evlilik temali sinemalar 4 HzXuO5wP

New York’ta bir gazeteci olan Ike Graham, iş hayatında değerli problemler yaşar. Eski karısı olan işvereni Graham’ın çok kısa bir mühlet içerisinde yeni bir haber getirmesini ister. Yazı yazmak için kâfi ilhamı bulamayan Graham ise büyük sükse yapacak bir haberin peşine düşer ve bir kasabada daima öbür erkeklerle nişanlanan fakat tüm düğünlerden kaçan Maggi Carpenter hakkında yazı yazmaya karar verir.

11. Sweet Home Alabama / Beni Unutma (2003) – IMDb: 6.2

evlilik hazirligi yapan sahislarin kesinlikle izlemesi gereken dugun ve evlilik temali sinemalar 5 Zf6XHkwD

Ünlü modacı Melanie Smooter, New York’un en tanınan bekâr erkeğiyle evlilik hazırlıkları yapar lakin başında pek çok soru dolaşan Melanie, şimdi lisedeyken evlendiği Jake’i bulmak için Alabama’ya sarfiyat. Jake ise Melanie’den boşanmayı bir türlü kabul etmez ve Melanie türlü zorluklarla karşı karşıya kalır.

10. My Best Friend’s Wedding / En Yakın Arkadaşım Evleniyor (1997) – IMDb: 6.3

evlilik hazirligi yapan sahislarin kesinlikle izlemesi gereken dugun ve evlilik temali sinemalar 6 wCqRzgYJ

Michael ve Julianne, 28 yaşına kadar şayet hâlâ yalnız olurlarsa birbirleriyle evleneceklerine dair bir kelam verirler. 28 yaşına yaklaşan Julianne, Michael’ı aramaya karar verir lakin beklemediği bir durumla karşılaşır. Ondan evvel arayan Michael, dört gün sonra evleneceği haberini verir. Bunun üzerine aşkının farkına varan Julianne evliliği bozmak için her yola başvurur.

9. Mamma Mia (2008) – IMDb: 6.4

evlilik hazirligi yapan sahislarin kesinlikle izlemesi gereken dugun ve evlilik temali sinemalar 7 nRHHbBG3

Sinema, ABBA müzikleriyle kurgulanmış bir düğün öyküsünü anlatır. Evlilik hazırlıkları içerisinde olan Sophie, düğün öncesinde babasının kim olduğunu öğrenmeye karar verir. Annesinin eski günlüğünden bulduğu üç mümkün baba adayını da kendi düğününe davet eder lakin annesinin eski aşklarıyla müsabakası fırtınalı olayları da beraberinde getirir.

8. Father of The Bride / Gelinin Babası (1991) – IMDb: 6.5

evlilik hazirligi yapan sahislarin kesinlikle izlemesi gereken dugun ve evlilik temali sinemalar 8 cSAnOg9S

Father of The Bride, kızını evlendirme hazırlığı içerisinde olan bir babanın yaşayacağı kuvvetli anları eğlenceli bir lisanla ele alır. Kızının olmadığı bir hayatı düşünmek istemeyen George Banks, bir yandan kızının evlenmesini istemezken öteki yandan da düğün hazırlıklarıyla ilgilenmek zorunda kalır. Yaşadığı bu durum George Banks’i büyük bir karmaşanın içine sürekler.

7. My Big Fat Greek Wedding / Kalbinin Sesini Dinle (2002) – IMDb: 6.6

evlilik hazirligi yapan sahislarin kesinlikle izlemesi gereken dugun ve evlilik temali sinemalar 9 UiVO6OUj

Ailesinin işlettiği bir Yunan restoranında çalışan Toula, farklı bir arayış içine girer ve halasının turizm acentasında çalışmaya başlar. Ailesi kızlarının evlenmesi için bir tahlil bulmaya çalışırken Toula uzun uzunluklu, güzel bir lise öğretmenine âşık olur fakat damadın Yunan olmaması Toula’nın ailesi için kıymetli bir sorun yaratır.

6. The Wedding Ringer / Çılgın Düğün (2015) – IMDb: 6.6

evlilik hazirligi yapan sahislarin kesinlikle izlemesi gereken dugun ve evlilik temali sinemalar 10 tIsKbM8E

Düğün arifesindeki Doug Harris, toplumsal etrafta utangaç bir adam olduğu için düğününde kendisine eşlik edecek sağdıç bulamaz. Hayallerindeki harika bayanla evlenmesine çok kısa bir müddet kalan Doug, ‘Best Man Inc.’ isimli şirket aracılığıyla kendisine uydurma bir sağdıç kiralar lakin ona geçersiz sağdıçlık yapacak Jimmy ile olaylar beklediğinden farklı gelişir.

5. The Proposal / Teklif (2009) – IMDb: 6.7

evlilik hazirligi yapan sahislarin kesinlikle izlemesi gereken dugun ve evlilik temali sinemalar 11 RC2LvPZr

Öykü, kitap editörü olan Margaret’ın Amerika’da kalabilmek için asistanı Andrew ile evlenmeye karar vermesiyle başlar. Hudut dışı edileceği haberini alan Margaret, Kanada’ya dönmek istemediği için dâhice bir plan düşünür ve yetkililere Andrew ile nişanlı olduğu palavrasını söyler. Andrew ise Margaret’ın teklifini kabul etmeden evvel kendince kimi koşullar öne sürer. Göçmenlik ofisi tarafından takip edilen Margaret ise her şeyi yapmayı göze alır.

4. Wedding Crashers / Davetsiz Çapkınlar (2005) – IMDb: 7.0

evlilik hazirligi yapan sahislarin kesinlikle izlemesi gereken dugun ve evlilik temali sinemalar 12 q6Dfr9a4

Jeremy ve John kendilerince bir çapkınlık tekniği geliştirirler. Katıldıkları her düğünde farklı insanları tavlayan ikili, istediğini elde etme konusunda son derece başarılı ve öz inançlılar. Son olarak sosyetenin düzenlediği bir nikâha katılan Jeremy ve John, maksat olarak Gloria ile Claire’i seçer lakin bu sefer durum beklemedikleri bir halde gelişir. Bir siyasetçinin kızı olan Claire’in konutuna gitmek zorunda kalan ikili, kendilerini bir anda romantik güldürünün içinde bulur.

3. Muriel’s Wedding / Evlilik Düşü (1994) – IMDb: 7.2

evlilik hazirligi yapan sahislarin kesinlikle izlemesi gereken dugun ve evlilik temali sinemalar 13 ulDX8tIH

Sinema, evlilik hayalleri kuran genç bir kızın kıssasını anlatır. 22 yaşındaki Muriel Heslop, günlerini ABBA müzikleri dinleyip evlilik hayalleri kurarak geçirir. Şimdiye kadar hiç kimseyle çıkmamış olan Muriel, Rhonda isimli bir kızla tanıştıktan sonra hayatı değişir. Asosyal bir kişiliğe sahip olmasına karşın Rhonda ile âlâ bir arkadaşlık kuran Muriel, yepisyeni bir maceraya atılır. Bunun üzerine iki yakın arkadaş Sydney’de yaşamaya karar verir fakat Muriel, evlilik hayallerinden bir an bile vazgeçmez.

2. Crazy, Stupid, Love / Çılgın Aptal Aşk (2011) – IMDb: 7.4

evlilik hazirligi yapan sahislarin kesinlikle izlemesi gereken dugun ve evlilik temali sinemalar 14 OuZFelGG

Cal Weaver kusursuz bir işe, çok hoş bir konuta ve memnun bir yuvaya sahip olduğu kusursuz bir hayat yaşar. Dışarıdan bakıldığında hayal üzere bir hayata sahip olan Cal, karısının onu aldattığını ve ayrılmak istediğini öğrenince yaşadığı bu hayalden uyanır. Artık yalnız bir biçimde hayatını sürdürmeye devam eder. Çapkınlık konusunda maharetsiz olan Cal, barda tanıştığı biri sayesinde bekâr bir hayat sürmenin püf noktalarını öğrenir. Başka yandan çocuklarıyla alakasını güçlü tutmaya çalışan Cal, kendini bir aşk üçgeninin içerisinde bulur.

1. After The Wedding / Düğünden Sonra (2006) – IMDb: 7.7

evlilik hazirligi yapan sahislarin kesinlikle izlemesi gereken dugun ve evlilik temali sinemalar 15

Dram çeşidindeki sinema, hayatını sokak çocuklarına adamış bir yetimhane müdürünün öyküsünü ele alır. Çok paha verdiği yetimhanenin kapanma tehlikesiyle yüz yüze kalan müdür Jacob Peterson’a sıra dışı bir teklif yapılır. Güçlü iş adamı Jorgen, 4 milyon karşılığında Jacob’ın Danimarka’ya dönmesini ve Jorgen’ın kızının nikâhında yer almasını ister. Teklif yüzünden Jacob büyük bir ikilem içerisine düşer.

Kaynak: https://onedio.com/haber/evlilik-hazirligi-yapan-kisilerin-mutlaka-izlemesi-gereken-dugun-ve-evlilik-temali-filmler-1064870

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu