Kripto Para

Ethereum Merge Tesiri Fiyatlara da Yansıdı

Son vakitlerde gündemin sıcak bahislerinden birisi olan Ethereum Merge, hareketliliği beraberinde getiriyor. Ethereum Merge, Eylül ayına yaklaşırken aktivasyona hazırlanıyor ve Ethereum (ETH) piyasada üst tarafta hareket ediyor.

Ethereum Fiyatı Yüzde 11 Arttı

Geçtiğimiz günlerde Ethereum geliştiricileri, düzenlediği toplantıda Merge aktivasyonu için süreksiz tarih olarak 19 Eylül’ü işaret etmişti. Akabinde, en faal kripto para üniteleri ortasındaki ETH’nin piyasa hacminde, NFT’lerinde ve gas fiyatlarında olumlu gelişme yaşandı.

AMBCrypto’da yer alan habere nazaran ise; Ethereum geliştiricilerinin Merge konusunda optimist bir yaklaşım sergilemesi nedeniyle ETH yüzde 11 arttı.

ethereum merge tesiri fiyatlara da yansidi 0 B5qTcLuM

Ethereum Merge Nedir?

Ethereum çekirdek geliştiricisi Tim Beiko‘nun yakın vakitte duyurduğu Merge, Ethereum’un Proof of Work’ten Proof of Stake’e geçişini temsil ediyor. Merge yükseltmesi sonrası gerçekleşecek olan Purge ve öbür güncellemeler birlikte Ethereum ağı daha verimli, kapsayıcı ve etraf dostu hale getirilecek.

Merge için tarih 19 Eylül olarak belirlenmiş olsa da 4, 6 ve 12 Ağustos tarihlerinde Merge için değerli basamakların gerçekleştirilmesi planlanıyor. Testnet birleşimi, 4 Ağustos’ta başlarak iki evrede tamamlanacak. Birinci evvel Bellatrix güncellemesi yapılacak ve akabinde 6 ve 12 Ağustos’ta Paris isimli ikinci kademenin tamamlanması bekleniyor.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/ethereum-merge-etkisi-fiyatlara-da-yansidi/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu