Gündem

Ethereum, kısa sürede piyasa değerinin %20’sini kaybetti! Düşüş devam edecek mi?

Tarihi Merge yükseltmesi, Ethereum’un ( ETH ) geleceğe yönelik beklentileri ile platforma yeni kullanıcılar çekme olasılığı ile ilgili beklentiyle sonuçlandı. Ancak, hakim piyasa gerilemesi ile Birleşmenin ilk aşamaları, varlık kaydeden sermaye çıkışı ile beklentileri karşılayamadı.

Ethereum, kısa sürede piyasa değerinin %20’sini kaybetti! Düşüş devam edecek mi?

3 Ekim itibariyle Ethereum, Birleştirmenin resmi olarak gerçekleştiği 15 Eylül’de kaydedilen 158.23 milyar $’dan %19.22’lik bir kaybı temsil eden 195.89 milyar $’lık bir piyasa değerine sahipti. CoinMarketCap verilerine göre, dönem boyunca varlık yaklaşık 37.66 milyar dolar kaybetti.

ethereum kisa surede piyasa degerinin 20sini kaybetti dusus devam edecek mi 0 s53g7K1H

Ethereum piyasa değeri tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Aynı zamanda, sermaye çıkışları, 1.300 doların üzerinde kalmaya çalışırken sürekli düşen Ethereum fiyatına da yansıyor. Basın zamanında, merkezi olmayan finans ( DeFi ) varlığı, 15 Eylül’de kaydedilen 1.590 dolardan %23’ün üzerinde bir düşüşle 1.290 dolardan işlem görüyordu.

ethereum kisa surede piyasa degerinin 20sini kaybetti dusus devam edecek mi 1 Y9NqLHqz

Ethereum bir aylık fiyat tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Birleştirme beklentileri karşılamıyor

Ağ resmi olarak Proof-of-Stake ( PoS ) protokolüne geçtikten sonra Birleşmenin Ethereum’a daha fazla ilgi göstermesi bekleniyordu. Yükseltme, Ethereum’u deflasyonist bir varlık haline getirmeyi ve potansiyel olarak kurumsal sermayeyi çekmeyi amaçlıyor.

Dolayısıyla sermayedeki çıkış, Birleşmenin Ethereum üzerinde henüz büyük bir etkisi olmadığının altını çizen göstergeler arasında yer alıyor. Bununla birlikte, savunucular, Ethereum’un daha kapsamlı yol haritasının sadece bir parçası olduğu düşünüldüğünde, yükseltmenin uzun vadeli bir etkisi olacağına inanıyor.

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Kaynak: https://www.teknolojioku.com/guncel/ethereum-kisa-surede-piyasa-degerinin-20sini-kaybetti-dusus-devam-edecek-mi-633b2d37c16813228f69b71f

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu