Kripto Para

Ethereum (ETH) Balinası Harekete Geçti

Eski ETH balinası tekrardan harekete geçti, balina 5 yıl sonra etkin hale gelerek milyon dolarları hareket ettirdi.

Kripto para piyasasının çöküşe geçmesiyle birlikte, birçok onchain verisinde hareketlilik görüldü. Bilhassa de balina taraflı gelen hareketler, kripto yatırımcısında panik havası yarattı. Bitcoin’in (BTC) sert düşüşünden evvel çeşitli onchain bilgilerinde büyük hamleler tespit edildi. Ortalarında en çok dikkat çeken atılımlardan biri de, eski bir ETH balinasınını 5 yıl sonra aktif hale gelmesi oldu.

ETH Balinası Gerçekleştirdiği Transfer ile Kaygı Yarattı!

Beş yıldır faal olarak faaliyet göstermeyen ETH balinası, 2017 yılında madencilik faaliyetlerinde 10.266 ETH biriktirmişti. Yakın vakitte harekete geçen ETH balinası, 16 milyon dolar bedelindeki ETH’leri cüzdanına aktardı. ETH balinasının gerçekleştirdiği bu transfer ek olarak, Poloniex borsasına 1.322 ETH ( 2 milyon dolar) transferinide kapsıyordu.

Özellikle de kripto yatırımcısında kaygı uyandıran ETH balinasının hareketleri, ne gayeyle yapıldığı şimdi bilinmiyor. BTC fiyatında yaşanan anlık düşüş, birçok kripto verisini derinden etkiledi. Ayrıyeten kripto piyasasının düşüş eğilimli devam etmesi, balinaları uykudan kaldırmış durumda.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/ethereum-eth-balinasi-harekete-gecti/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu