Kripto Para

ETH, ADA ve XRP’de Değerli Dayanak ve Direnç Düzeyleri Nereler?

Bugün sizlerle birlikte Ethereum, Ripple ve Cardano fiyatlarında takip edilmesi gereken kıymetli takviye ve direnç düzeylerini inceleyeceğiz.

Ethereum (ETH)

Ethereum dün öğlenden sonra erken saatlerde 1.648 dolar düzeyine yükseldi.Daha sonra gün içerisinde 1.597 dolar düzeyine kadar gerileyen varlık %1,26 artışla Şubat ayını 1.605 dolar düzeyinden kapatmayı başardı. Şu sıralarda Ethereum, %1,95 artışla 1.654 dolar düzeyinde bulunuyor.

FED korkusu ve düzenleyici faaliyetler, Shapella yükseltmesini gölgede bıraktı. Sepolia testnet ağında para çekme süreçleri gerçekleştirildi artık bu ya içerisinde de Goerli testnet konuşlandırılması gerçekleştirilecek. Yükseltmeye karşın, ETH staking girilleri dün gün içerisinde geriledi. CryptoQuant’a nazaran, toplam ETH staking girişi pazartesi günü 179.328 ETH’den salı günü 71.360’a düştü.

1.654 dolar civarında fiyatlanan Ethereum, yükselişine devam ettiği takdirde karşılaşacağı birinci direnç düzeyi 1.740 dolar bölgesinde bulunuyor. Ethereum fiyatı bu direnç bölgesini zorlar ve buradan üst istikametli bir kırılım yaşarsa bir sonraki takip edilecek direnç noktası 1.880 dolar bölgesinde yer alıyor. Mümkün bir düşüş senaryosunda ise Ethereum için takip edilecek birinci takviye düzeyi 1.560 dolar civarında bulunurken öteki dayanak düzeyi ise 1.400 dolar bölgesinde yer alıyor.

Ripple (XRP)

Şimdi gelelim bir başka varlığımız olan XRP’ye. SEC ile dava süreci hala devam eden XRP, 2023 yılına yükselişle girmişti. Yılın birinci günü 32 cent düzeyinde olan varlık Ocak ayının ortalarına gerçek 43 cent bölgesine gerçek yükselişler yaşadı ama o vakitten bu yana yatay hareketini sürdürmeye devam ediyor. Şu sıralarda %2,34 yükselişle 38 cent düzeyinden fiyatlanan XRP için takip edilecek birinci direnç düzeyi 40 cent bölgesinde bulunuyor. XRP 40 cent direncini aşabilirse karşılaşacağı bir sonraki direnç noktası 43 cent düzeyinde yer alıyor. Muhtemel bir düşüş durumunda ise takip edilecek dayanak düzeyleri sırasıyla 38 cent ve 34 cent olarak karşımıza çıkıyor.

Ripple fiyatı, karşıt baş-omuz suramı potansiyeli gösteriyor. Bu boğa teknik oluşumu, başın en alt noktası ile boyun çizgisi ortasında aralığın eklenmesiyle elde edilen %27’lik bir yükselişin 55 cent düzeyine çıkacağını öngörüyor. Bu görünüme nazaran XRP fiyatının kabaca 44 cent civarından bir kapanış gerçekleştirmesi bekleniyor. Formasyon sağ omzu tamamlayamazsa, yükseliş öngörüsü geçersiz olacaktır ve varlık 36 cent ve 33 cent düzeylerine yanlışsız satışları tetikleyebilir.

Cardano (ADA)

Şimdi geldik üç büyüklerin sonuncusu olan Cardano’ya. Cardano sevgililer günü güncellemesini 14 Şubat 2023’te yayınladı, lakin fiyat bu güncellemeden pek faydalanamadı. ADA fiyatı son iki haftada kıymetli ölçüde düştü ve pahasının yaklaşık %13’ünü kaybederek 41 cent düzeyinden 36 cent düzeyine kadar geriledi. Bu süreçte 1,5 milyar dolarlık piyasa bedeli silinen ADA, son 24 saatte yaşadığı %0,04’lük artışla 36 cent civarında fiyatlanmaya devam ediyor. Cardano fiyatı yaşadığı bu yükselişi sürdürmeye devam ederse izlenecek olan birinci direnç düzeyi 38 cent bölgesinde yer alıyor. Bu direnci aşması halinde ise ADA fiyatını karşılayacak ikinci direnç bölgesi 42 cent düzeyinde yer alıyor. Muhtemel bir düşüş senaryosunda ise ADA için takip edilmesi gereken düzeyler 34 cent ve 30 cent civarında yer alıyor.

Zincir üstü metrik ve fiyat iddia platformu Changelly’e nazaran ADA, mart ayında düşüş eğilimini sürdürmeye devam edecek. Varlığın 41 cent düzeyine kadar yükselmesi bekleniyor lakin bu düzeyden yaşanacak geri çekilmelerle varlığın fiyatının 38 cent bölgesine düşmesi ve fiyat hareketliliğini bu düzeylerden devam ettirmesi bekleniyor.

Kaynak: https://www.coinkolik.com/eth-ada-ve-xrp-de-onemli-destek-ve-direnc-seviyeleri-nereler/

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu